Finaalide kolmandas vaatuses tuli taas kaotusega leppida

Tartu Ülikool/Rock pidas Alexela KML finaalseeria kolmanda kohtumise Tallinnas ning nagu seeria kahes esimeseki mängus, tuli BC Kalev/Cramolt vastu võtta kaotus. Seisuga 64:80 lõppenud mängus kogus Janar Talts 13 punkti ja 7 lauapalli.

Erinevalt kahest esimesest kohtumisest näitasid tartlased alguses head minekut ja esimese veerandajaga suurt vahet sisse ei lastud. Kümne mänguminuti järel näitas tabloo võõrustajate 21:18 eduseisu. Teise neljandiku keskel tuli aga raske hetk, kui järjepanu tehti lihtsaid pallikaotusi, mille Kalev/Cramo mängijad korvideks realiseerisid ja sellest ka turvalisemasse eduseisu pääsesid. Poolajaks juhtis Kalev/Cramo juba 42:32.

Teisel poolajal püsis mäng punktide poolest tasavägisena. Pühapäeval 40-aastaseks saanud Valmo Kriisa püüdis küll tartlasi mängu tagasi vedada ja koos Janar Taltsi korvidega püsiti löögiulatuses, aga ohtlikult lähedale ei pääsetud. Kolmanda veerandajaga suurenes kaotusseis nelja punkti võrra. Viimasel veerandajal, kui mänguaega said kõik sooja teinud mängijad peale Augustas Peciukeviciuse, anti ära veel kaks punkti ning mängu lõpuks tuli tunnistada 64:80 kaotust.

Nad mängisid täna meist selgelt paremini. Kui me lauapallides nii palju kaotame, siis on see selge ohu märk. Praegusel hetkel peavad õnnestuma kõik mehed ja eriti need, kes hooaja jooksul on hästi mänginud. Sellist äralangemist ei tohi lubada. Mingi tase peab olema, kust alla ei tohi kukkuda ja seda eriti finaalseerias. Oleme nii mentaalselt kui füüsiliselt augus, aga sellest hoolimata tuleb minna mängima ja võitlema. Proovime tänastest vigadest õppida ja kolmapäeval hea mängu teha.Gert Kullamäe, TÜ/Rocki peatreener

TÜ/Rocki parim oli Janar Talts 13 punkti ja seitsme lauapalliga. Vinny Simpson lisas 12 punkti ja kolm korvisöötu. Joosep Toome arvele jäi 11 punkti ja viis lauapalli.

BC Kalev/Cramo parim oli 14 punktiga. Võrdselt 13 punkti kogusid Curtis Millage ja Frank Elegar. Bamba Fall viskas 12 punkti.

Nelja võiduni peetava seeria järgmine mäng on juba kolmapäeval kell 19.00. Kui tartlased end koguvad ja võidu võtavad, peetakse viies mäng Tartus reedel, 23. mail kell 19.00