Finaalide avavaatus kuulus Pärnule

Pärnus tehti algust korvpalli meistrivõistluste finaalseeriaga, kus vastamisi on Tartu Ülikool Maks & Moorits ning Pärnu Sadam. Kalev/Cramo vastu poolfinaalseeria võitnud pärnakad jätkasid heas hoos ka finaali avamängus ja võitsid selle 93:88. Tartu parimatena kogusid Braxton Huggins 24 ning Emmanuel Wembi 23 punkti.

Pärnu spordihoone täismaja ehk üle 1400 inimese ees peetud kohtumine kulges kodumeeskonna taktikepi all. Avaveerandajal näitasid pärnakad suurepärast visketabavust ja võitsid esimesed 10 mänguminutit 31:19. Tõrvatilgaks meepotis oli Pärnu jaoks nende mängujuhi Alterique Gilberti tagareie vigastus, mis ta mängu lõpuni pingile jättis. Teisel veerandajal mängupilt võrdsustus ja poolajaks juhtis Pärnu 54:40.

Kolmandal veerandajal alustas Tartu marulist tagasitulekut ning Braxton Hugginsi ja Emmanuel Wembi vedamisel vähendati jõudsalt vahet. Minut enne kolmanda veerandaja lõppu jõuti kahe punkti kaugusele, kui Pärnu juhtis 66:64. Veerandi lõpuks suurendasid pärnakad vahe viiele seisul 71:66.

Punkt-punkti mängus kulgenud neljandal veerandajal said tartlased 76:76 viigini, aga Andris Mistersi kolmene ning Ivo Van Tamme neli järjestikkust punkti viis võõrustajad taas ette. Braxton Hugginsi kaugvise tõi tartlased 16 sekundit enne lõppu kolme punkti kaugusele, aga Artur Konontšuk vormistas vabavisetega finaalide esimese mängu lõppseisu 93:88.

Braxton Huggins kogus Tartu meeskonna parimana 24 punkti, aga oli samas hädas kaugvisete tabavusega (3/10). Emmanuel Wembi sai 33 mänguminutiga kirja 23 punkti ja kaheksa lauapalli. Märt Rosenthal lisas 10 punkti, kuus lauapalli ja kolm korvisöötu.

Pärnu eest sai Andris Misters kirja 20 punkti, seitse korvisöötu ja neli lauapalli. Ivo Van Tamm kogus 17 punkti kõrvale üheksa lauapalli ja andis neli korvisöötu. Robert Valge viskas 13, Arturas Valeika 12 ja Siim-Markus Post 11 punkti. Pärnul ei teinud kaasa haigestunud Mihkel Kirves.

Tartu peatreeneri Nikolajs Mazursi sõnul said määravaks pallikaotused ja lauavõitlus.

Andsime täna Pärnule liiga palju võimalusi ja nad kasutasid need ära. Meie jaoks said otsustavaks pallikaotused ja allajäämine lauavõitlusesNikolajs Mazurs, Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreener

Kolme võiduni peetava finaalseeria teine mäng on Tartus esmaspäeval, 23. mail kell 19.00. Kolmas mäng peetakse Pärnus neljapäeval, 26. mail ja vajadusel neljas mäng Tartus laupäeval, 28. mail. Kui peaks ka viiendat mängu vaja olema, siis toimub see esmaspäeval, 30. mail Pärnus.

No Comments

Comments are closed.