Finaalide avamängus jäime võõrsil Kalev/Cramole alla

Eesti meistrivõistluste finaalseerias Tartu Ülikool Maks & Moorits ning BC Kalev/Cramo vahel peeti avamäng Tallinnas. Kodumeeskond Kalev/Cramo suutis tasavägise mängu enda poole kallutada viimasel veerandil ja võitis 71:65. Tartu parimana tõi Ty Gordon 16 punkti ja võttis seitse lauapalli.

Tartlased alustasid 900 inimese ees peetud finaalkohtumist bravuurikalt ja kui veerandi lõpuni jäi alla kolme minuti juhiti 16:6. Kalevlased said Oleksandr Kovliari ja Kregor Hermeti korvidest vahet pisut väiksemaks ja esimesed kümme minutit lõppesid Tartu 18:13 eduseisus. Teisel veerandil püsis mäng tasavägisena seisuni 24:24, ent siis tuli Tartu poolel sisse pea neljaminutiline punktipõud, mille jooksu Kalev/Cramo viskas kuus punkti. Kätte võidetud eduseisue kalevlased enam poolaja lõpuni käest ei andnud ja pikale pausile mindi kodumeeskonna 36:32 juhtimisel.

Suure osa kolmandast veerandist hoidsid kalevlased oma viie-kuue punktilist eduseisu. Kui kolmanda veerandi lõpuni jäi alla kolme minuti alustas Eelmäe korv Tartu 7:0 spurti, millega mindi mängu 51:50 juhtima. Enne viimast veerandit näitas tabloo Tartu 53:52 eduseisu.

Viimase veerandi alguses jätkus Tartu hea hoog ja kahe mänguminuti järel viis Andrii Voinalovychi kolmene Tartu ette 61:54. Kalev/Cramo leidis aga vastukäigu Oleksandr Kovliari ja Alterique Gilberti näol, kes viisid kahepeal jällegi Kalev/Cramo 62:61 ette. Veel kolm minutit enne mängu lõppu oli seis 63:63 viigis, ent Hugo Toomi kolmene ja korv Gilbertilt suurendasid otsustavalt vahet viiele punktile ja sellele tartlased enam vasturohtu ei leidnud. Esimese finaalmängu võitis Kalev/Cramo 71:65.

Ty Gordon oli Tartu resultatiivseim 16 punkti ja seitsme lauapalliga. Hendrik Eelmäe lisas 12 punkti ning Tomaš Pavelka 11 punkti ja seitse lauapalli.

Kalev/Cramo resultatiivseim oli Oleksandr Kovliar 21 punkti, kolme lauapalli ja kolme korvisööduga. Kregor Hermet kogus 15 punkti ja kaheksa lauapalli ning Hugo Toomi arvele jäi 13 punkti ja viis lauapalli.

Finaalseeria teine kohtumine toimub Tartus teisipäeval, 23. mail kell 19.00. Kolme võiduni peetava seeria kolmas mäng on taas Tallinnas ja seda laupäeval, 27. mail kell 18.00. Vajadusel mängitakse neljas mäng Tartus esmaspäeval, 29. mail ja viies Tallinnas kolmapäeval, 31. mail.