Finaalide avamängus anti korralik lahing

Kolme võiduni peetava Eesti meistrivõistluste finaalseeria avamäng Tartu Ülikool Maks & Moorits ning Kalev/Cramo vahel peeti Tallinnas ning võitlusliku mängu suutis enda kasuks pöörata pealinlased võttes 73:67 võidu. Kristjan Kitsing ja Märt Rosenthal said Tartu parimatena kirja võrdselt 12 punkti.

Kalevi spordihoones peetud kohtumisele elas tribüünil kaasa üle 1200 inimese ja nende seas ka väga esinduslik Tartu Kuues Mees fänniklubi esindus. Kalevlased said avaminutitel end paremini käima, aga kui nende üks eeldatav liider Manny Suarez kahe veaga pingile pidi minema, tegi Tartu kolme tabava kaugviskega 9:3 spurdi ja haaras kerge edu. Veerandi lõpuks juhtis siiski Cramo 19:17. Teisel veerandil hoidsid kalevlased mõnepunktilist edu ja poolajapausiks oli seis 36:32 Kalevile.

Poolajapausilt tuli mängu tagasi paremini Tartu meeskond. Võitluslik mänguga ning tabavate kaugvisetega said tartlased kätte 48:44 eduseisu ning sama oli vahe ka kolmanda veerandi lõpus, mis võideti 54:50.

Pärast kahte viimase veerandi mänguminutit oli Tartu ees 61:53, aga siis alustas Mikk Jurkatammi kolmene Kalev/Cramo 7:0 spurti, mis tõi nad mängu tagasi. Kolm minutit enne mängu lõppu viigistas seisu 67:67 peal Tanel Kurbase keeruline kaugvise ja sealt edasi kodumeeskond enam ohje käest ei andnud. Tartlased ei suutnud oma rünnakuid edukalt lõpetada ja nii lõppeski seeria avamäng 73:67 Kalev/Cramo võiduga.

Kolm kaugviset tabanud Kristjan Kitsing ning üldiselt visketabavusega hädas olnud Märt Rosenthal said mõlemad kirja 12 punkti. Hendrik Eelmäe ja Rinalds Malmanis lõpetasid 10 punkti peal, Malmanisele kogunes ka seitse lauapalli.

Kalev/Cramo parim oli Ben Shungu 16 punkti ja kaheksa lauapalliga. Severi Kaukiainen viskas 15 punkti ja andis neli korvisöötu. Mikk Jurkatamm sai kirja 11 ja Tanel Kurbas 10 punkti.

Seeria teine mäng peetakse Tartus laupäeval, 25. mail kell 19.00 ning kolmas mäng Tallinnas teisipäeval, 28. mail. Vajadusel on neljas mäng Tartus neljapäeval, 30. mail ja viies Tallinnas päev hiljem.

No Comments

Comments are closed.