Euroteekond sai läbi

Tartu Ülikool/Rockil oli võimalus kodusaalis kindlustada koht EuroChallenge nelja parema turniiril, ent hoolimata publiku marulisest toetusest ei suudetud ungarlaste Szolnoki Olajle vastu saada ja euroteekond lõppes numbritega 60:78. Gert Dorbek kogus resultatiivseimana 12 punkti.

Tartu Ülikooli spordihoones täiesti täismaaja publiku ees peetud kohtumise avaveerandaeg kulges võrdsete heitluses ning lõppes külaliste 16:14 ülekaaluga. Veel suure osa teisestki veerandajast püsis mäng tasavägine, kuid mõni minut enne poolajavilet tegi Olaj 6:0 spurdi ja haaras initsiatiivi. Poolajanumbriteks olid tablool TÜ/Rocki 29:32 kaotusseis.

Suurem murrang tuli mängu aga kolmanda alguses kui väikeseskoorilises mängus sai Justin Holiday ja Peter Loranti kolmeste toal oma rünnaku paremini käima Szolnoki meeskond ja nii käristati vahe peagi kümnele punktile. Tartlastel ei õnnestunud oma asju kuidagi käima saada ja visked, mis oleks külalistega sammu pidada võimaldanud, kippusid ikka mööda minema. Veerandaja lõpuks juhtis Olaj 51:39.

Viimasel neljandikul püüdsid tartlased küll vahet vähendada, aga et mängupäeva hommikul oli viirusesse haigestunud Janar Talts ja Joosep Toome oli kimpus vigadega, siis kärises kõige enam just korvi alt ja kuidagi ei saadud piisavalt hoogu üles, et vahet vähendama hakata. Nii püsiski kahekohaline vahe kuni lõpuni ja viimastel minutitel venis see veelgi – Szolnoki Olaj kindlustas endale koha poolfinaalis skooriga 60:78.

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe tunnustas vastast. „

See meeskond on kõige paremini meeskonnana mängiv sats, kes meil sel aastal vastast on olnud. Palju õnne neile edasipääsu puhul ja nad täna kindlasti väärisid seda võitu. Neil on korvi all palju jõudu ja seda eriti pärast Baderi naasmist. Meil oli täna jälle Janari haiguse tõttu käike vähem. Tänase mängu pinge oli ka meeskonnale pisut liiast ja seepärast sammusidki nemad edasi ja meie jaoks sai eurohooaeg läbi.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

Väikest läbipõlemist tunnistas ka meeskonna kapten Marek Doronin.

See oli meile selle aastanumbri esimene kaotus kodus. Kõik tahtsid anda endast parima, aga me ei tulnud pingega toime ja me pole nii vähe punkte juba pikka aega visanud. Esimesel poolajal mängisime küll kaitses hästi, aga kui veerandfinaalides nii vähe punkte visata, siis on võitmine väga raske.Marek Doronin, TÜ/Rock kapten

TÜ/Rocki resultatiivseim oli kõik oma punktid esimesel poolajal visanud Gert Dorbek 12 punktiga. Tanel Kurbas lisas 11 ning Augustas Peciukevicius 10 punkti.

Szolnoki Olaj eest kogusid nii Marton Bader kui Justin Holiday võrdselt 18 punkti, Bader neist 12 vabavisetest. Peter Lorant lisas 15 punkti.

TÜ/Rocki mängud jätkuvad nüüd Balti liigas kui juba reedel kell 18.00 on ootamas veerandfinaali korduskohtumine Pasvalyses. Kodumängust on kaasa võtta 13 punktiline eduseis ja paarist läheb edasi Prienai Tonybetiga mängima kahe mängu kokkuvõttes parem meeskond.

0 kommentaari

Lisa kommentaar