Eurosarjas kahest kaks

Tartu Ülikool/Rock teenis oma teise võidu FIBA Europe Cup sarjas kui Küprose pealinnas Nikosias alistati ETHA Engomis 67:55. Meeskonna parimaks kerkis kolmandal veerandajal neli kaugviset tabanud Evaldas Žabas 18 punkti ja seitsme lauapalliga.

Küllaltki inimtühjas spordihallis peetud kohtumises elas TÜ/Rockile kaasa ka kümmekond fänni. Esimene veerandaeg neile ja kodus Delfi Spordi vahendusel kaasa elanud korvpallisõpradele rõõmu ei pakkunud, sest TÜ/Rock oli suures hädas punktide saamisega. Kuigi viskele jõuti kenasti, ei kukkunud need sugugi sisse. ETHA Engomise vankrit veavad valdavalt ameeriklased ja nemad said alguses hästi minema ja nii võitiski kodumeeskond avaveerandi 22:9.

Teisel neljandikul muutis TÜ/Rock oma kaitseformaati ja maa-ala kaitse ajas vastased piisavalt segadusse. Hea kaitse tõi endaga ka ladusama rünnaku ja tasapisi vähendati Evaldas Žabase ja hästi tegutsenud Karolis Petrukonise korvidest alguse suur vahe. Poolaja lõpuks juhtis mängu juba TÜ/Rock 31:30.

Pärast poolajapausi tulid tartlased veelgi innukamalt mängule. Poolaja esimeste minutitega tabas Evaldas Žabas neli kaugviset ja poole veerandiga oli käes juba 42:34 eduseis. Veerandaja teises pooles jäädi ehk liigagi palju lootma kaugvisetele. Nii hästi need enam ei läinud ja enne viimast neljandikku lasti võõrustajad nelja punkti kaugusele seisul 50:46.

Neljandal mänguperioodil hoidsid TÜ/Rocki mängijad ohjad siiski enda käes. Peagi oli vahe taas kümme punkti ja jäi sinna ümbrusesse mängu lõpuni. FIBA Europe Cup teise ning sügise järjestikku seitsmenda võidu kirjutas TÜ/Rock ajalooraamatutesse seisuga 67:55.

Mängu tipphetked

Ligi 37 minutiga kogus Evaldas Žabas 18 punkti ja seitse lauapalli, kusjuures mees tabas neli kaugviset seitsmest katsest. Karolis Petrukonise arvele jäi 29 minutiga 14 punkti ning Tanel Sokk lisas 11 punkti, kuus lauapalli ja viis korvisöötu.

ETHA Engomise parim oli 15 punkti, üheksa lauapalli ja kolme korvisööduga Terrance Henry. Robert Golden lisas 14, Nikola Trakyov 13 ja Maurice Pearson 10 punkti.

TÜ/Rock võitis lauavõitluse 47:34 ning andis 17 korvisöötu võrrelduna Engomise neljaga.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul oli põhiline, et välismängus saadi võit kirja.

Alguse taha jäämine oli natuke ootamatu – me ei olnud mängus sees ei rünnakul ega kaitses. Aga õnneks teisel veerandajal hakkasid asjad paremini liikuma ja saime kaitses maa-alaga neid peatada. Tänu sellele läks ka rünnakupilt vähe rõõmsamaks. Kolmandal veerandajal tõmbas Žabas oma kaugvisetega käima ja saime suurema edu sisse. Aga päris head rütmi me täna ei leidnudki, isegi kui olime kümnega ees. Kokkuvõttes hea et võit tuli, sest nendes mängudes on kõige tähtsam välismängudelt võidupunktid kirja saada.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

TÜ/Rockil on FIBA Europe Cup alagrupis kirjas kaks võitu kahest mängust. Samuti kahe võidu peal on Južnõi Khimik, kes täna alistas Utenas sealse Juventuse lisaaja järel 90:86. Grupi liidrid lähevad järgmisel nädalal Tartus ka vastamisi ja mäng algab Tartu Ülikooli spordihoones teisipäeval, 10. novembril kell 19.00.

Enne seda mängu võtab aga TÜ/Rock kodus vastu Audentes SG/Noortekoondise. Pall pannakse mängu reedel, 6. novembril kell 19.00.