Eurosarjas alistati alagrupiliider Ventspils

Tartu Ülikool/Rock teenis oma teise võidu Eurochallenge sarjas alistades võõrsil alagrupiliidri Ventspilsi 81:63. Üle pika aja võõral väljakul teenitud võidumängu parimad olid Vincent Simpson ja Tanel Kurbas võrdselt 16 punktiga.

Mängu stardipakkudelt sai paremini minema kodumeeskond ning viieminutilise mängu järel oli TÜ/Rock jäänud 5:13 kaotusseisu. Veerandaja lõpuks tuldi aga mängu tagasi ning esimese neljandiku lõpuks oli seis 21:18 Ventspilsile. Teise veerandaja alguses pani Vinny Simpsoni kaugvise aluse TÜ/Rocki 14:5 spurdile, mis meeskonna viis minutit enne poolaja lõppu kuue punktiga ette viis seisul 32:26. Ventspils ei suutnud ka minutilise mõttepausi järel oma ridu koondada ning Rocki eduseis paisus hetkeks ka 13 punkti peale. TÜ/Rock võitis poolaja 46:37.

Kui Tartus peetud mängus hakkas Ventspils kolmandal veerandajal vahet vähendama, siis kodusaalis ei suutnud nad kuidagi Rocki eduseisu alla kümne punkti saada. Murdehetkedel veerandaja lõpuminutitel sai TÜ/Rock oma mängu paremini käima ja 54:44 eduseis suurendati kahe minutiga veerandaja lõpuks 61:46 peale.

Viimasel neljandikul ei suutnud Eurochallenge sarjas seni ainult võite teeninud Ventspils oma masinat käima saada ja ohtlikult lähedale nad ei pääsenudki. Tanel Kurbas oli Rocki poolel vajaliku teravuse ja korvidega mees omal kohal ning lõpuvile kõlades näitas tabloo TÜ/Rocki 81:63 võidunumbreid ning 12 kaotatud välismängu järel oli seega teenitud esimene välismängude eurovõit.

Rocki peatreener Kullamäe rõõmustas meeskondliku esituse üle. „Hea meel nii võidu kui ka selle üle, et tegime hea mängu. Poisid olid väga tublid ja täitsid oma ülesandeid superhästi,“ kiitis Kullamäe Postimehele. „Me oleme Ventspilsiga võrdsed meeskonnad ja sageli jäävad omavahel lugema pisiasjad. Meie eksisime väikestes asjades vähem ning kuna meil on kõik terved ja mängivad oma harjumuspärasel positsioonil, siis oli meil kasutada ka pikem pink. Meil ei kukkunud keegi ansamblist välja ja usun, et see oli kindlasti üheks määravaks asjaoluks,“ analüüsis TÜ/Rocki peatreener.

Vincent Simpson ja Tanel Kurbas kogusid TÜ/Rocki resultatiivseimatena võrdselt 16 punkti. Gert Dorbeku arvele jäi 13 ning selle hooaja esimeses Eurochallenge mängus viskas Vilmantas Dilys 11 punkti. Avapoolajal hästi mänginud Timo Eichfussi kogus 10 punkti.

Ventspilsi parim oli 18 punkti ja kuue lauapalliga Rolands Zakis. Balti liiga novembri MVP Janis Timma ning tagamees Akselis Vairogs viskasid võrdselt 11 punkti.

TÜ/Rockile oli see Eurochallenge sarja kahe kaotuse kõrvale teine võit ning sellega hoitakse alagrupis teist kohta. Järgmine euromäng on teisipäeval, 10. detsembril kui võõrustatakse Vienna Zepterit, kellele Austrias kaotati kaheksa punktiga.

Enne seda mängu peab aga TÜ/Rock ühe Balti liiga mängu kui laupäeval, 7. detsembril võetakse kodusaalis vastu Caspiy meeskond Kasastanist. Kohtumine algab kell 18.00.

0 kommentaari

Lisa kommentaar