Eurosarja veerandfinaali esimeses mängus alistati Olaj

Tartu Ülikool/Rocki meeskond pidas esimese mängu EuroChallenge sarja veerandfinaalseerias ja kuigi vahepeal juhiti ungarlaste Szolnoki Olaj vastu juba 17 punktiga, läks mängu lõpp siiski thrilleriks, millest tartlased 87:83 võiduga väljusid. Tanel Kurbas viskas parimana 19 punkti.

Viimseni väljamüüdud Tartu Ülikooli spordihoone publik pidi väikese värinaga vaatama, kuidas külalised esimesel veerandajal ilmeksimatult kaugviskeid tabasid ja seda hoolimata sellest, et kodumeeskond kaitses korralikult mängis. Veerandaja keskel oli TÜ/Rocki kaotusseis juba 9:17. Tasapisi saadi ungarlaste hoog pidama ja enda mäng paremini käima. Tanel Kurbase vedamisel võideldi end mängu tagasi ning Marek Doronini kaugvise veerandaja viimasel sekundil vähendas vahe minimaalseks seisul 22:23. Vastupidiselt esimesele veerandajale, kuulus teine mänguperiood suuresti kodumeeskonnale – Doronini kolmene alustas 9:2 spurti ning kuigi külalised selle peagi tagasi mängisid, siis veerandaja teisel poolel tehtud 10:0 spurt viis tartlased poolajaks korralikult ette seisul 47:35.

Kolmandal veerandajal püsis Rocki eduseis üle kümne punkti ning viimasele neljandikule mindi seisult 66:54. Viimase neljandiku alguses oli väljakuperemeest ülekaal hetkeks isegi 17 punkti, aga nagu head meeskonnad ikka, siis leidsid külalised Szolnokist üles oma hullud visked ja hakkasid kiiresti mängu tagasi tulema. Nende liidrite Justin Holiday ja David Vojvoda kohati isegi täiesti hullumeelsete visetega oli vahe peagi alla kümne, siis kuus ja kõige lähemale jõuti vahetult enne lõpuvilet. Kui mängida jäi 16 sekundit oli tartlaste edu vaid punktiline seisul 82:81, aga õnneks näitasid vabaviskejoonel kindlat kätt Augustas Peciukevicius ja Valmo Kriisa ning külaliste maruline lõpuspurt suudeti maha suruda. Lõpuks võttis TÜ/Rock püstiseisva kodupubliku ees magusa 87:83 võidu ja läks sellega kahe võiduni peetavat seeriat juhtima.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul leiti maa-ala vastu viskekohad üles. „

Meie visked olid küll tasakaalust väljas ja kaugviskeid tuli oluliselt rohkem, aga kui viskad tähtsas mängus 87 punkti, siis ei saa väga nuriseda. Mul ei ole meestele kaitse osas mingeid etteheiteid, sest mängiti väga hästi – vastased lihtsalt tabasid kohati täiesti vapustavaid viskeid ja see näitabki meeste taset, et klassiga mängijad panevad ka rasked visked ära. Neljapäevaseks mänguks on kindlasti mõttekohti, aga selge on see, et kahe päevaga me jalgratast ei leiuta ja loodame ka järgmises mängus samadele asjadele.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

TÜ/Rocki resultatiivseim oli kolm kaugviset tabanud Tanel Kurbas 19 punktiga. Vilmantas Dilys oli lähedal kasikduublile visates 14 punkti ja võttes üheksa lauapalli. Augustas Peciukevicius ja Valmo Kriisa tõid võrdselt 13 punkti.

Olaj parim oli 23 punkti ja kaheksa lauapalliga Peter Lorant. Üheksast kaugviskest kuus tabanud David Vojvoda kogus 22 ning Justin Holiday lisas 18 punkti.

Paari järgmine mäng on juba neljapäeval kui Eesti aja järgi kell 19.00 mängitakse Szolnokis. Vajadusel peetakse ka kolmas mäng ja seda teisipäeval, 18. märtsil taas Tartus. Seeria võitja kindlustab endale koha Final Four turniiril.

No Comments

Lisa kommentaar