Eurosarja teist ringi alustati võiduka lisaajaga Samaaras

Tartu Ülikool/Rock pidas esimese kohtumise EuroChallenge teises ringis ning seda Venemaal Samaaras tiitlikaitsja Krasnõe Krõlja vastu. Kolmanda veerandaja keskpaiga 16 punktiline kaotusseis suudeti pöörata lisaajaks ning võtta lõpuks ülimagus 75:74 võit. Vilmantas Dilys kogus kaksikduubli 13 punkti ja 13 lauapalliga.

Samaaras peetud kohtumine kulges esimesel veerandajal võrdselt, ent 17:17 lõppenud avaveerandaja järel hakkas kodumeeskond vahet sisse tegema ja kui korras suutsid tartlased nende hoogu pidurdada, siis poolaja lõpuks oli eelmise hooaja EuroChallenge võitja Krasnõe Krõlja oma mängujuhi Aaron Milesi vedamisel mängu 38:30 juhtima läinud.

Teisel poolajal jätkasid võõrustajad mängu kontrollimist ja kuigi tartlased võidutsesid lauas ei suutnud nad kuidagi hoiduda pallikaotustest, mille „punased tiivad“ kohe enda kasuks pöörasid. Kolmanda veerandaja keskel oli Rock jäänud juba 37:53 kaotusseisu, ent sealt peale hakati august välja ronima ja peamiseks veduriks oli vahetusest sekkunud vanameister Valmo Kriisa, kelle kaks järjestikkust kaugviset vahet jõudsalt vähendasid. Tasapisi said hoo üles ka teised tartlased ja nii jõuti viis minutit enne normaalaja lõppu 60:60 viigiseisuni ja edasi jätkus korv-korvi vastu mäng. 68:66 eduseisus oli Rockil peaaegu võimalus mängu lõpuni palli hoida, ent valesööt kinkis vastastele veel ühe šansi. Pärast minutilist suutsidki nad vabaks mängida Milesi ning mees viigistas seisu 68:68.

Lisaajal hoidsid tartlased juhtohje. Venemaa koondiseski mänginud Victor Keyru viis võõrustajad kaks minutit enne lõppu Krõlja 74:73 ette, aga minut hiljem suutis Gert Dorbek korvi alla murda ning tegi seisuks 75:74. Lisaaja lõpus oli nii Rockil võimalus eduseisu suurendada kui väljakuperemeestel juhtima minna, ent Dilys teenis ründevea ning Keyru viimase sekundi kaugvise läks mööda ja nii teenis TÜ/Rock võõrsilt väga hinnalise 75:74 võidu eeldatava alagrupi favoriidi vastu.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul jõuti võiduni läbi suure võitluse. „Üliraske mäng, sest ega me tegelikult ei mänginud klassilt head mängu – palju lihtsaid eksimusi rünnakutel, mille nad ära kasutasid ja millest see suur vahe ka sisse tuli. Eks need pallikaotused on osalt kinni eneseusus ja mõnel polnud ka kogemust sellise klassiga võistkondade vastu mängimisel. Teisel poolajal tulime aga võitluse ja maaala kaitsega mängu tagasi. Lõpus peab ka natuke õnne olema ja meie õnn, et Keyru lõpus mööda viskas, “ sõnas Kullamäe. 

„Aga poistele kindlasti suured-suured tänud selle võitluse eest ja et ei antud alla, kui asjad natuke halvemini läksid. Kui teeme mängust õiged järeldused, siis on kodus nendega kindlasti võimalik mängida ja sellised võidud peaks andma kõikidele enesekindlust juurde,“ kiitis peatreener Kullamäe mängijaid.

TÜ/Rocki eest tegi kaksikduubli Vilmantas Dilys visates 13 punkti ja kogudes 13 lauapalli. Janar Talts täitis statistikalehe 10 punkti, kaheksa lauapalli ja kuue korvisööduga. Gert Dorbeku arvele jäi 11 punkti ning Tanel Kurbasele 10 punkti.

Ülaplatsimees oli Krasnõe Krõlja mängujuht Aaron Miles 24 punkti, seitsme korvisöödu ja viie vaheltlõikega. Victor Keyru viskas 16 punkti ja võttis kuus lauapalli. Anton Ponkrashov kogus 12, Demetris Nichols ja Anton Pushkov võrdselt 11 punkti.

TÜ/Rocki järgmine EuroChallenge mäng on teisipäeval, 21. jaanuaril ning siis võõrustatakse belglaste Antwerpen Giantsit. Pall pannakse mängu kell 19.00 ning mängu piletid on müügil Piletilevis. Enne seda mängitakse aga reedel, 17. jaanuaril kell 19.00 Rakveres sealse Tarvaga.

No Comments

Lisa kommentaar