Eurosarja kordusmängule minnakse kuuepunktilises eduseisus

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond alistas FIBA Europe Cup esimeses kvalifikatsioonimängus soomlaste Kataja Basketi 78:72 ja saab nüüd kordusmänguks kaasa väikese edu. Tartlaste parimatena tõid Kregor Hermet ja Robert Valge võrdselt 21 punkti.

Hooaja esimene kodumäng tõi Tartu Ülikooli spordihoonesse meeldivalt palju rahvast, kes said ka korraliku mänguelamuse.

Punkt-punkti heitluses kulgenud avaveerandi võitsid tartlased 19:17. Teise veerandi algust kontrollisid enam Kataja mängijad, aga veerandi keskel said tartlased oma kaitse paremini lukku ja soomlased hoiti seitsme minuti jooksul kahe punkti peal, samas kui Robert Valge vedamisel tehti ise päris hästi skoori ja poolajaks oli Tartu kätte saanud 38:31 eduseisu.

Poolajapausilt tulid Kataja mängijad parema häälestusega ja kolme mänguminutiga oli vahe vähenenud kolmele punktile ja veerandi keskel oli seis 45:45 viigis. Robert Valge ja Adomas Drungilas hoidsid tartlasi siiski ees ja vahe saadi taas neljale-viiele punktile. Veerandaeg lõppes Tartu Ülikooli 55:50 eduseisus.

Viimane neljandik kulges küll kodumeeskonna juhtimisel, aga paarist punktist suuremaks vahet ei saadud. Alles mängu lõpuminutitel hakkas tänu paremale vabavisete tabavusele Tartu pisut eest nihkuma. Et tegemist oli sisuliselt seeria esimese poolajaga, siis mängiti olukorrad välja kuni viimase mängusekundini ja sireeni kõlades olid tablool Tartu 78:72 edunumbrid.

Tartu Ülikooli eest viskasid Kregor Hermet ja Robert Valge võrdselt 21 punkti. Valge tabas seejuures kolm kaugviset. Adomas Drungilas sai 12 punkti ja 12 lauapalliga kirja kaksikduubli. Meeskonna parim sööduandja oli Robin Kivi seitsme korvisööduga.

Kataja Basketi vägesid vedasid keskmängija Brandon Cortez Walters ja mängujuht Jarred Ogungbemi-Jackson vastavalt 19 ja 17 punktiga. Walters võttis lisaks ka üheksa lauapalli ja Ogungbemi-Jackson andis kuus korvisöötu.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreeneri Priit Vene sõnul hoidsid soomlased hästi mängutempot. „Nad tegid tugeva mängu ja hoidsid tempot kõrgel. Alguses jäi Mažeika vigadega jänni, aga õnneks suutis ta lõpuni mängus püsida. Kuue punktine edu on kindlasti parem kui miinus või nullis, aga alati tahaks rohkem. Vaatame nüüd oma asjad üle ja järgmisel nädalal on näha, kuidas see seeria lõppeb,“ sõnas Vene.

Tartu mängija Robin Kivi sõnul lõid vead mänguplaani sassi. „Mäng ei läinud päris nii nagu me tahtsime. Jäime alguses vigadega jänni ja pidime seetõttu oma rotatsiooni ümber mängima. Ja panime täna mööda palju vabaviskeid, mis oleks järgmiseks mänguks suurema edu andnud. Täna oli raske ja tempokas mäng ja peame olema valmis, et järgmisel nädalal tuleb veelgi raskem,“ ütles Kivi.

FIBA Europe Cup alagrupiturniirile pääseja selgub järgmise nädala kolmapäeval, 9. oktoobril Joensuus kui peetakse paari kordusmäng. Pall pannakse mängu kell 18.30 ja mängule läheb ka fännibuss, kus on veel mõned kohad vabad.

Taas kodus mängib Tartu Ülikool kolmapäeval, 16. oktoobril kui kell 20.30 võõrustatakse Kalev/Cramot.

No Comments

Comments are closed.