Eurosarja jätkati võimsa võiduga

Tartu Ülikool/Rock teenis oma kolmanda järjestikkuse võidu selle hooaja Eurochallenge sarjas alistades kodusaalis kindlalt Vienna Zepteri 83:60. Augustas Peciukevicius kogus 15 punkti, viis korvisöötu ja viis lauapalli.

Tartu Ülikooli spordihoones korralikult rokkiva publiku ees peetud kohtumises tegi TÜ/Rock kohe avaminutitel sisse 8:0 vahe ning kuigi tasapisi said kohmetusest üle ka Zepteri mängijad, oli selline start nende jaoks liiast. Avaveerandaja võitis TÜ/Rock 23:11 ja esimese poolaja 44:24.

TÜ/Rockil olid heas hoos kõik, kes platsil käisid ja skoorivankrit vedasid peamiselt Augustas Peciukevicius, Tanel Kurbas ja Gert Dorbek. Veel kolmandalgi veerandajal suurenes tartlaste eduseis ning ulatus korraks ka 32 punkti peale. Viimasel veerandajal said väärtuslikke eurominuteid ka nooremad mängijad ja austerlased suutsid seisu pisut viisakamas teha. Kolmanda Eurochallenge võidu kirjutas TÜ/Rock tabelisse siiski veenva 83:60 ülekaaluga.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul saadi kohe alguses korralikult minema. „Saime kohe alguses eest ära ja sealt see edasi aina suurenes. Poisid tegid jällegi hea mängu. Meeskonnaspordis on see, et kui lumepall hakkab korra mingis suunas veerema, siis ta läheb – meil on praegu hea hoog sees ja iga selline õnnestumine annab kindlust juurde,“ sõnas Kullamäe. „Minu jaoks on kõige tähtsam see, et mängijad püsiksid terved ja mänguvalmis. Kindlasti on fookus järgmise teisipäeva mängul – sest kui me seal libastume, siis on senised võidud olnud asjata.“

Augustas Peciukevicius oli TÜ/Rocki parim 15 punkti, viie lauapalli ja viie korvisööduga. Samuti 15 punkti viskas Tanel Kurbas. Võrdselt 13 punkti peale jäid Gert Dorbek, Janar Talts ja Vinny Simpson. Vilmantas Dilys oli lähedal kaksikduublile visates üheksa punkti ja võttes 10 lauapalli.

Zepteri resultatiivseim oli Predrag Miletic 17 punkti ja viie lauapalliga. Marko Kolarici arvele jäi 10 punkti.

TÜ/Rocki Eurochallenge alagrupis on seis pärast tänaseid mänge väga tasavägine – kolmel meeskonnal on kolm võitu ja kaks kaotust, sest Ventspils jäi Södertäljele Rootsis alla 80:83. Mis tähendab, et alagrupi kaks edasipääsejat selguvad järgmisel teisipäeval kui TÜ/Rock mängib Rootsis Södertälje Kingsiga ning Ventspils võõrustab Viini Zepterit.

TÜ/Rockile pole mängunädal aga läbi, sest laupäeval, 14. detsembril sõidetakse Tallinnasse mängima Alexela KMLis Tallinna Kaleviga. Kohtumine algab Kalevi spordihallis kell 19.00.