Eurosarja edasipääsuvõimalus on veel õhus

Kui möödunud nädalal kodus Elan Chalonile mängu viimase veerandiga ära andsime ning 81:90 kaotuse vastu võtsime, olid korvpalliüldsus arvamusel, et TÜ/Rocki jaoks on eurohooaeg sama hästi kui läbi. Ehkki pilt on tõepoolest küllalt nukker, ei ole meie lootused edasipääsuks siiski veel päris haihtunud – seoses Enisey võiduga Foxtown Cantu üle, on tabeliseis muutunud meie jaoks veidi lubavamaks kui enne.

Vahegrupiliidrit Elan Chaloni ei kõiguta enam ilmselt miski – täisedu ehk nelja võidu ja +50 punktivahega on ülejäänud meeskondadel järgi tulla võimatu, kuid teine edasipääseja ei ole hetkel veel põrmugi kindel. Vahegrupitabeli teisel kohal on hetkel Krasnojarski Enisey (kaks võitu, kaks kaotust, punktivahe 0), kolmandal kohal nüüd Foxtown Cantu (samuti 2/2, kuid punktivahe -7), neljandal ühegi võiduta TÜ/Rock, punktivahe -43.

Meid ootavad ees veel kaks mängu, üks võõrsil Foxtown Cantuga juba täna õhtul kell 21.30, teine 2. veebruaril kodus Enisey vastu. Selleks, et kindlustada edasipääsu, peame mõlemad mängud võitma, kusjuures eelistavalt kokku vähemalt 43 punktiga, lisaks lootma, et nii Enisey kui ka Cantu oma teisegi viimase mängu kaotavad. Et mõlemal on mängida veel just liidri Elan Chaloniga, on viimane lootus üsna suur. Juhul kui meie (hetkel veel hüpoteetilised) võidupunktid punktivahet siiski nulli ei vii, on viimane võimalus veel loota sellele, et Cantu-Enisey liidrile nii suurelt kaotavad, et meist veelgi enam miinusesse kukuvad. Selge on aga see, et kindlam on see asi enda kätesse võtta.

Et vaadata, kuidas meil nüüd minemas on, tuleb kindlasti silm peal ja pöidlad tugevalt pihus hoida eelkõige meie järgmiste mängude ajal. Kui kolmapäeva õhtuks Itaaliasse kohale sõita võimalik pole, aitab hädast välja ka DelfiTV ülekanne ning kohapealt on värvi lisamas ka Ivar Jurtšenko.

TÜ/Rocki 2. veebruari kodumängult puudumiseks ei ole kellelgi mitte ühtegi vabandust, niiet pigem tasub pääse Piletilevist juba kohe ära osta.

FIBA Youtube’i kanalil on loomulikult võimalik jälgida ka kõiki teisi FIBA Europe Cupi mänge. Huvilised saavad käe pulsil hoida ka Enisey-Chaloni 27. jaanuari kohtumisel (kell 20.00) ning Cantu-Chaloni 3. veebruari omal (algusega 20.30)

Niisiis, kokkuvõtteks, on euroliiga to-do list järgmine:
* Võita nii Cantut Itaalias kui ka Eniseyd kodus
* Soovitatavalt täita eelmine punkt kohe suurema varuga, et oma punktivahet parandada
* Loota, et nii Cantu kui Enisey kaotavad Elan Chalonile
* Loota veelgi enam, et nad kaotavad kohe suurelt, et nende lõplik punktivahe meie omast suuremaks käriseks.

Lihtne ja loogiline, kas pole?

Tabeliseisu analüüsis Maria Kristiina Prass

No Comments

Lisa kommentaar