Eurosarja avavõit tuli võimsa esitusega

Tartu Ülikool/Rockil oli kodusaalis selg vastu seina, sest kaotus jätnuks Eurochallenge sarjas edasipääsemislootused teoreetiliseks. Meeskond tegi aga väga võimsa esituse kui Södertälje Kings alistati 99:65 ning suurimad teened selles olid värskelt vigastuspausilt naasnud Augustas Peciukeviciusel, kes tabas neli kaugviset ja kogus 25 punkti.

Tartu Ülikooli spordihoones peetud kohtumine kulges suures osas kodumeeskonna kontrollimisel. Avaminutitest peale initsiatiivi ja tahtmist täis mängu näidanud tartlastel kukkusid sisse kaugvisked ning kontrolliti ka lauavõitlust. Vastaste ainus tsentrimõõtu mängija Assane Sene suudeti ohjes hoida ning mängus hoidis rootsi meeskonda peamiselt Toni Bizaca korvid. Avaveerandaja võitis TÜ/Rock 25:17 ja oluliselt väiksemaks vahe enam ei läinudki. Teise veerandaja keskel sai sünnipäevalapse Timo Eichfussi korvist alguse 10:0 spurt ning paar minutit enne poolajavilet juhiti 47:31. Poolajaks suutis Kings kaotusseisus vähendada ja mõttepausile mindi seisult 51:39 tartlastele.

Kui sel hooajal on kolmas veerandaeg TÜ/Rockile olnud olulistes kohtumistes raske katsumus, siis Kingsi vastu suudeti kohe teise poolaja alguses oma eduseis suurendada 20 punkti kanti ning sellega olid külalised ka sisuliselt murtud. TÜ/Rock jätkas heas tempos skoorimist ja viimasele neljandikule mindi seisul 78:55. Neljas ja viimane veerandaeg oli külalistele kõige raskem ning sellega suudeti koguda vaid 10 punkti, samas kui TÜ/Rockil oli hea mängutunde kätte saanud kõik väljakul käinud mängijad ja eriti paistis suur mängunälg välja Augustas Peciukeviciusel, kes kuni viimaste minutiteni aktiivselt nii kaitses kui rünnakul rabas. Oma selle hooaja esimese Eurochallenge võidu kirjutas TÜ/Rock tabelisse numbritega 99:65.

Augustas Peiciukevicius tegi suurepärase esimese täispika mängu Eurochallenge sarjas ning kogus 28 mänguminutiga 25 punkti ja viis lauapalli. Vincent Simpson ja Janar Talts kogusid võrdselt 15 punkti, Taltsile ka kaheksa lauapalli ja Simpsonile viis korivsöötu. Gert Dorbeku arvele jäi 14 punkti ning sünnipäevalapsele Timo Eichfussile 13 punkti.

Södertälje Kingsi parim oli horvaat Toni Bizaca, kes tabas neli kaugviset ja kogus kokku punkti. 10 punkti peale jõudis ka Senegali mees Assane Sene.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul toimis täna Södertälje vastu eelnevalt kokku lepitu. „Juba enne mängu oli näha meestes seda võidutahet ja täna toimisid paljud asjad, milles kokku leppisime,“ sõnas Kullamäe. „Mängisime kodusaalis, visked läksid ja sealt tekkis enesekindlus. Et Peciukevicius on taas rivis, siis muutis see mängijate rotatsiooni oluliselt paremaks ja kõik said mängida omadel positsioonidel ja tagameestel oli vajalikke vahetusi.“

TÜ/Rockil on nüüd Södertäljega sarnaselt tabelis üks võit ja kaks kaotust ning täna õhtul kohtuvad omavahel Viinis sealne Zepter ja Ventspils, kellel vastavalt üks võit ja kaotus ning kaks võitu.

Järgmise Eurochallenge mängu peab TÜ/Rock kahe nädala pärast kui 3. detsembril mängitakse võõrsil Ventspilsiga. Järgmine mäng aga on tartlastel juba sel reedel kui Balti liigas võõrustatakse Prienai Tonybeti. Kohtumine algab kell 19.00.

0 kommentaari

Lisa kommentaar