Eurosarja aasta avamängus tuli vastu võtta napp kaotus

Tartu Ülikool/Rock võõrustas FIBA Europe Cup vahegrupiturniiril itaallaste Foxtown Cantu meeskonda. Tasavägise mängu järel tuli vastu võtta 83:87 kaotus, kuigi veel kolm minutit enne lõppu juhiti viie punktiga. Evaldas Žabas tõi tartlaste parimana 26 punkti, Janar Taltsilt 17 punkti ja 12 lauapalliga kaksikduubel.

Krõbeda talveilmaga oli Tartu Ülikooli spordihoonesse kogunenud ligi tuhatkond korvpallisõpra. Võrdsete võistkondade heitluse avaveerandit kontrollisid külalised, kes JaJuan Johnsonsi ning Abass Awudu Abassi korvidest juhtisid veerandi keskel 13:20. TÜ/Rocki tõid mängu tagasi Gert Dorbeku, Janar Taltsi ja Karolis Petrukonise korvid. Veerand lõppes viigiseisusl 23:23.

Teine veerandaeg oli sisuliselt esimese koopia. Perioodi algust domineerisid külalised, aga poolajale eelnenud neli-viis minutit kuulusid TÜ/Rockile. Evaldas Žabase aktiivne tegutsemine tõmbas ka teisi kaasa ja nii mindi poolajale juba TÜ/Rocki 41:37 eduseisus.

Pärast poolajapausi jõuvahekordades olulisi muutuseid ei tulnud. Cantu meeskonda hakkas rohkem kandma nende mängujuht Walter Hodge, TÜ/Rockil tegid skoori Talts ja Žabas. Tartlased hoidsid kerget initsiatiivi ja Gert Dorbeku viimaste sekundite kaugvise tegi kolmanda veearndaja lõpuks seisuks 61:60 võõrustajatele.

Korralikult mürtsuva publiku rõõmuks oli tartlaste jaoks seis veel rõõmu kolm minutit enne kohtumise lõppu kui Petrukonise vabavisete järel juhiti 80:75. Sealt edasi tegi Cantu aga 7:0 spurdi, millest neli punkti tuli vabavisetest ja üks Hodge’i kaugviskest ning seis oli 80:82. Žabase korv viigistas seisu, aga Abassi kaguvise viis Cantu poolteist minutit enne lõppu taas kolmega ette. Sealt enam tartlased ohtlikuks ei muutunud ja mäng lõppes TÜ/Rocki 83:87 allajäämisega.

Mängu tipphetked

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul lasti end mõningates kohtades kergelt ära suruda ja kaotati eneseusk.

Väga valus kaotus. Selles liigas on iga võit ja kaotus ülitähtis. Meil oli oma mänguplaan olemas ja mingeid riske ka võtsime, aga nende pikad panid väljast oma visked ära. Viiepunktilises eduseisus tulid paar vale otsus ja nii see mäng käest libises. Mõningates olukordades lasime end liiga kergelt ära suruda ja kõhklesime ise, puudu jäi eneseusust. Kui saalis on selline aura ja publik keeb, siis ei ole meestel häälestamisega probleeme ja seda enam kahju on sellest mängust. Kaotus teeb meie tabeliseisu küll keerulisemaks, aga tuleb uskuda lõpuni.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

Gert Kullamäe intervjuu Delfile

Janar Taltsi mängujärgne intervjuu

Evaldas Žabas tõi üleplatsimehena 26 punkti, võttis kuus lauapalli ja andis kolm korvisöötu. Kolm kaugviset tabanud Janar Talts lisas kaksikduubli 17 punkti ja 12 lauapalliga. Gert Dorbeku arvele jäi 13 ning Tanel Kurbasele 11 punkti ja viis korvisöötu.

Foxtown Cantu parim oli samuti kolm kaugviset tabanud JaJuan Johnson 24 punkti ja üheksa lauapalliga. Abass Awudu Abass panustas 19 punkti. Võimsad numbnrid mängis välja ka Walter Hodge visates 14 punkti ja andes koguni 13 korvisöötu. Brady Heslip viskas 13 ja Amedeo Tessitori 10 punkti.

TÜ/Rockile oli see teine kaotus FIBA Europe Cup vahegrupis. Nädala pärast ootab ees sõit Siberisse, kus kolmapäeval, 13. jaanuaril mängitakse Krasnojarski Eniseyga, kes täna jäi alla Elan Chalonile 77:96.

TÜ/Rock peab sel nädalal ka ühe Alexela KML mängu kui reedel, 8. jaanuaril mängitakse Pärnus sealse Pärnu Sadamaga. Kohtumine algab kell 19.00.

TÜ/Rock vs Cantu täispikkuses

No Comments

Lisa kommentaar