Eurosari algas napi kaotusega Ukrainas

Tartu Ülikool/Rock pidas täna oma selle hooaja esimese Eurochallenge mängu Ukrainas Južnõis sealse Khimiku meeskonna vastu. Suures osas kohtumist kontrollinud tartlased andsid edu käest viimasel minutil ja nii tuli vastu võtta napp 76:77 kaotus. Justin Ingram kogus meeskonna parimana 25 punkti ja kuus lauapalli.

Odessa lähedal Južnõis kohtumist jälginud tuhatkond inimest nägid korraliku korvpallimaiuspala. Tartlased läksid kohtumist Ivan Nelyubovi seitsme kiire punkti järel juhtima ja kuigi Khimik püsis pidevalt punkti või paari kaugusel, kontrollisid külalised suurepärase visketabavuse toel mängu. Heas hoos oli taas Justin Ingram, kelle neli kaugviset aitasid Rockil poolaja 44:38 võita.

Pärast poolajapausi suutsid Khimiku mängijad seisu kiiresti viigistada, ent Leppiku kaugvise viis Rocki taas ette ja nii püsis vahe terve veerandaja. Leppiku viimase sekundi kolmene tegi enne viimast neljandikku tartlaste eduseisuks 63:58. Tasavägise viimase neljandiku keskel võttis võõrustajatel mängu enda peale kanadalasest tagamees Devon Joseph ja tema kaks järjestikkust kaugviset viisid Khimiku viis minutit enne kohtumise lõppu 69:67 juhtima. Mõni minut ei jõudnud kumbki meeskond korvini ja kaks minutit enne lõppu viigistas Egidijus Dimsa seisu 69:69 peal. Terve mängu suurepäraselt kaitse lahti harutanud Ingrami neli järjestikkust punkti aitasid Rockil mängu viimasele minutile vastu minna 73:70 eduseisus, ent lõpuminutitel ei olnud tartlastel õnne.

Kõigepealt jooksis liiva Silver Leppiku rünnakulahendus, millele Khimiku poolelt vastas Joseph kiire korviga ja viigistas seisu 73:73 peal. Järgnenud rünnaku jooksul ei suutnud tartlsed korralikule viskele jõuda ja Leppiku kaugvise korvi ei maandunud, küll aga tabas 13 sekundit enne mängu lõppu oma teise kaugviske montenegrolane Suad Sehovic ja viis sellega Khimiku 76:73 juhtima. Rocki viimase rünnaku lahendus lõppes valesööduga audi väljaviskamisel ja nii tuli teha kiire viga. Horvaat Sava Lesic tabas kahest vabaviskest ühe ja kuigi Justin Ingram tabas veel viimasel sekundil ülikauge kolmese, pidid TÜ/Rocki mängijad ikkagi leppima napimast napima 76:77 kaotusega.

Heas hoos olnud Justin Ingram tabas viis kaugviset ja kogus lõpuks 25 punkti, kuus lauapalli ja neli korvisöötu. Ülejäänud tartlaste skoor jagunes ühtlasemalt, aga juba kolmanda veerandaja alguses oli käsi valge kõigil 11 mängijal.

Khimiku eest kogusid võrdselt 13 punkti nii Sava Lesic kui Devon Joseph. Lesicile ka meeskonna parimana kaheksa lauapalli.

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe oli mängu järel arusaadavalt pettunud. „Tohutu pettumus on hinges, sest me mängisime hea mängu, aga päeva lõpuks loetakse võitu või kaotust ja välisvõit oleks meile väga hinnaline. Lõpuminutitel meie üksikud peataolekud ja vastasel oli paar mees, kes nad otsustavalt ja enesekindlalt mängu tõid,“ sõnas Kullamäe. „Aga me ei tohi nüüd moraali alla lasta ja peame pea püsti hoidma. Meil tuleb kolm järjestikkust kodumängu ja peame lootma, et suudame nendest punkte võtta.“

Eurochallenge D alagrupis on esimese vooru järel võit kirjas lisaks Khimikule ka rumeenlaste Gaz Metan Mediasel, kes lisaajal alistas prantslaste JDA Dijoni 92:89. Gas Metaniga mängid Tartu Ülikool/Rock oma järgmise mängu ja seda teisipäeval, 13. novembril Tartu Ülikooli spordihoones algusega kell 19.00

One Comment

Lisa kommentaar