Eurosari algab kvalifikatsiooniringiga

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond alustab FIBA Europe Cup mänge kvalifikatsiooniringist. Esimene mäng peetakse Tartus 2. oktoobril ja otsustav mäng võõrsil nädal hiljem.

Ühtekokku alustab FIBA Europe Cup põhiturniiri 54 võistkonda. Neist 34 võistkonda on juba selged – 22 eelmise hooaja võistkonda ning 12 võistkonda, kes saavad koha sarjas hooaja lõpu koha järgi koduliigas. Need 12 on: Spirou Basket (Belgia 3. koht), Brussels Basket (Belgia 4. koht), Körmend (Ungari 2. koht), PVSK Veolia Pecs (Ungari 3. koht), Bahcesehir (Türgi 9. koht), Media Bayreuth (Saksamaa 12. koht), CSU Sibiu (Rumeenia 2. koht), Landstede Basketball Zwolle (Hollandi 1. koht), Ironi Ness Ziona (Iisraeli 5. koht), Levski Lukoil (Bulgaaria 2. koht), Enisey Krasnoyarsk (Venemaa 7. koht), Apoel (Küprose 3. koht).

Ülejäänud 20 võistkonda selguvad FIBA Meistrite Liiga ning FIBA Europe Cup kvalifikatsiooni järel. Nende 20 meeskonna seast, kes mängivad Meistrite Liiga kvalifikatsioonis viiele põhiturniiri kohale, on kuni 15 võistkonnal võimalus osa võtta ka FIBA Europe Cup põhiturniirist.

FIBA madalama sarja ehk Europe Cup kvalifikatsiooniturniiril osalevad 10 võistkonda, nende hulgas ka Tartu Ülikooli korvpallimeeskond. Asetamata ja asetatud võistkonnad loositakse paari ja mängivad kodus ja võõrsil seeria. Kahe mängu kokkuvõttes võitjad pääsevad FIBA Europe Cup põhiturniirile. Kui Meistrite Liiga kvalifikatsiooniturniiri järel on Europe Cupiga liituda soovijaid vähem kui 15, siis avaneb ka paari kaotajatel võimalus siiski põhiturniirist osa võtta.

Asetamata võistkonnad on:
Borisfen (Bulgaaria 2. koht)
BC Rahoveci (Kosovo 2. koht)
Kfum Boras Basket (Rootsi 2. koht)
BC Beroe (Bulgaaria 3. koht)
Tartu Ülikool (Eesti 5. koht)

Asetatud võistkonnad on:
Dnipro (Ukraina 4. koht)
ZZ Leiden (Hollandi 2. koht)
Pinar Karsiyaka (Türgi 11. koht)
U-BT Cluj Napoca (Rumeenia 3. koht)
Kataja Basket (Soome 6. koht)

Nii Meistrite Liiga kui Europe Cup kvalifikatsioonipaarid ja alagrupid loositakse kolmapäeval, 24. juulil FIBA Europe peakorteris Münchenis.

No Comments

Comments are closed.