Eurohooaeg lõppes suure kaotusega

Tartu Ülikool/Rock pidas Prantsusmaal Dijonis oma selle hooaja kuuenda ja paraku ka viimase mängu Eurochallenge sarjas. Et juba enne mängu oli teada, et kummalgi meeskonnal ei ole võimalik alagrupist edasi pääseda, siis korralikuks mänguks ei läinudki ja kodumeeskond JDA Dijon võttis kindla 83:61 võidu. Timo Eichfuss oli Tartu Rocki parim 14 punktiga.

Kui enne tänaseid mänge oli Tartu Ülikool/Rockil veel võimalik alagrupist edasi pääseda ja seda juhul kui Južnõi Khimik jääb kodus alla alagrupiliidrile Gaz Metanile ning tartlased suudavad võõrsil võita Dijoni. Läks aga nii, et oma mängu soojendusele minnes teadsid tartlased, et neile soovitud tulemusega teine mäng ei lõppenud ja Khimik võitis kodus Gaz Metani 89:66. Seega ei olnud alagrupist edasi pääseda võimalik ka isegi parima tahtmise korral ja nii ei suudetud ennast piisavalt koguda, et Dijonile ka kõva lahing anda.

Juba avaminutitest peale ei klappinud Rocki mäng kuidagi ja kuigi esimese veerandaja keskel juhiti korraks mängu, läks Dijon veerandaja lõpus eest ära ja ohtlikult lähedale Rock enam ei jõudnudki. Enne poolajale minekut vähendasid Timo Eichfussi ja Tanel Kurbase korvid vahe seitsmele punktile ning kaotusseis oli 29:36. Teist poolaega alustasid aga võõrustajad 10:3 spurdiga ja see murdis ka tartlaste vastupanu. Mängu lõppskooriks kujunes Dijoni 83:61 võit ja see tõstis nad ka alagrupis kolmandale kohale.

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe oli mängujärgselt pettunud. „Suur eesmärk, mille nii mängijad, treenerid kui klubi olid omale seadnud jäi Eurochallengis täitmata – tahtsime saada alagrupist edasi vahgruppi. Tänases mängus oli juba enne avavilet teada, et varianti pole ja see jättis oma jälje,“ sõnas Kullamäe. „Tagantjärgi on kõige enam kahju esimesest mängust Ukrainas, mis meil napilt käest ära läks. Ja loomulikult oli meil ka võimalus Rumeenias edasipääs kindlustada, aga paraku läks nii, et sel hooajal vahegruppi ei pääsenud.“

Timo Eichfuss kogus TÜ/Rocki parimana 14 punkti ning Tanel Kurbase arvele jäi 13 punkti, aga ka neli pallikaotust.

Dijoni ridades kogusid kahekohalise punktisumma viis mängijat. Enim tegi skoori tagamängija Lens Aboudou visates 19 punkti ja tehes kuus vaheltlõiget. 11 punkti peale jäid Ferdinand Prénom, Larry Owens ja Paul Miller. Nende senine suurim punktitooja Terrance Campbell panustas võitu 10 punkti ja neli korvisöötu.

Tartu Ülikool/Rocki mängud jätkuvad Balti liiga kohtumisega sel laupäeval, 15. detsembril. Kell 16.00 võõrustatakse Utena Juventust – meeskonda, kelle käest pärineb selle hooaja ainus BBLi kaotus.

0 kommentaari

Lisa kommentaar