Eurohooaeg lõpetati võiduga

Vabariigi sünnipäeval võõrustas Tartu Ülikool/Rock hooaja viimases EuroChallenge mängus hollandlaste SPM Shoetersit. Kodusaalis võeti revanš numbritega 71:64. Janar Talts tõi üleplatsimehena 21 punkti ja kaheksa lauapalli.

Kohtumise algus läks TÜ/Rockil raskelt ja suure osa esimesest veerandajast kulges külaliste juhtimisel. Alles paar minutit enne esimese neljandiku lõppu viigistas Augustas Peciukevicius seisu 13:13 peal. Tartlased võitsid veerandaja 18:16.

Teine veerandaeg oli esimese peegelpilt – suuresti TÜ/Rocki juhtimisel läinud neljandiku lõpp kuulus Shoetersile ning külalised läksid poolaja lõpuks 32:30 mängu juhtima.

Mängu saatuse osas otsustavad hetked tulid aga kolmandal veerandajal. Tasavägiste avaminutite järel alustas Joosep Toome korv tartlaste 9:0 vahespurti, mille lõpetas Saimon Suti kaugvise. Veerandaja lõpuks juhtis TÜ/Rock juba 52:44.

Kaugvisetega murti külalised neljanda veerandaja alguses, kui joone tagant olid täpsed Augustas Peciukevicius, Tanel Kurbas ja Tanel Sokk. Kurbase kena pealtpanek ja järgmises kaitses tehtud vaheltlõige ja kiirrünnak viisid TÜ/Rocki juba 65:47 ette. Kuigi viimastel minutitel vähendas Kees Akerboom kaotusseisu, sai eurohooaja viimases kohtumises TÜ/Rock kirja siiski kindla 71:64 võidu ja lõpetas vahegrupi kolmandal kohal.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul oli mängul omad ülesanded, mis ka täideti. 

Tänasele mängule seadsime mõned ülesanded: tahtsin platsil proovida korraga mängitada mõlemat mängujuhti ja proovisin ka Toomet ja Petrukonist koos platsile panna. Samuti oli plaan anda noorematele palju minuteid ja Saimon Sutt sai selle ülesandega väga hästi hakkama. Ja loomulikult tahtsime mängu võita ja nii teha tänane pidupäev spordisaalist välja minejatele veel rõõmsamaks. Saime nende ülesannetega hakkama ja keskendume nüüd täismahus neljapäevale, sest seal tuleb raske seeria.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

Peatreener Gert Kullamäe kommentaar Delfile

Üleplatsimees Janar Talts viskas 21 punkti ja võttis kaheksa lauapalli. Joosep Toome ja Tanel Kurbas tõid võrdselt 10 punkti, Toomele ka kuus lauapalli. Hea esituse tegi ka Saimon Sutt kogudes 28 minutiga üheksa punkti ja kuus lauapalli.

SPM Shoetersi parim oli Ralf De Pagter 10 punktiga. Neli meest jäi üheksa punkti peale – Stefan Wessels, Mike Schilder ja Brandyn Curry. Wessels oli ka meeskonna suurim lauavõitleja kaheksa lauapalliga.

Mängu tipphetked

TÜ/Rockile oli see teiseks vahegrupi võiduks nelja kaotuse kõrval. See annab vahegrupis kolmanda koha Saratovi Avtodori ja alagrupi võitnud Fraport Skylinersi järel.

Tartlastel pikka pausi ei ole, sest juba neljapäeval, 26. veebruaril alustatakse Balti liiga veerandfinaalseeriaga Liepaja Triobeti vastu.

Balti liiga vastase Liepaja kohta ütles Kullamäe, et tegemist on rakse vastasega. 

Nad on sitke meeskond, kes on kinni igas korvis ja igas mänguhetkes. Ma olen kindel, et tuleb meie jaoks raske seeria ja peame näitama sama head mängu, kui me oleme eurosarjas teinud et edasi medalimängudele pääseda.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

Avamängu kodus peab TÜ/Rock Viasat Sport Balticu teleülekande tõttu ebaharilikul kellajala – pall pannakse mängu kell 17.45. Kahe mängu kokkuvõttes parem meeskond selgub 3. märtstil Liepajas.

TÜ/Rock vs SPM Shoeters täispikkuses

0 kommentaari

Lisa kommentaar