Esimese ringi lõpetuseks alistati kodusaalis Valga

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond mängis G4S korvpalli meistriliigas esimese ringi viimase kohtumise ning võitis selle kindlalt 89:58. Rain Veideman kogus 20 punkti ning Vallo Allingu tegi kaksikduubli 19 punkti ja 11 lauapalliga.

Mängueelselt:
– Tartu Ülikooli meeskonnal ei teinud vigastuse tõttu kaasa Rain Raadik ja Sten Sokk.
– Tartu Ülikooli viimane mäng oli eile, kui kodusaalis võideti suureskooriliselt Pärnut 111:68.
– Valga oli viimati platsil 6. detsembril ning siis võideti kodus Pärnut 87:69.

Mängu käik
Veerandajad TÜ poolt vaadatuna 19:19, 17:10,27:20, 26:9

Kohtumise esimene veerandaeg mängisid meeskonnad tasavägiselt, sest Tartu Ülikool ei leidnud kuidagi oma mängurütmi. Veerandaeg lõppes viigiliselt 19:19. Teisel perioodil sai aga meeskond tänu Rain Veidemani korvidele parema rünnakuhoo sisse ja poolajavileks oli seis 36:29 tartlastele.

Teisel poolajal kontrollis Tartu Ülikool küll kohtumist, aga pallikaotused ja möödavisked ei võimaldanud vastast kolmandal veerandajal täielikult murda. Tanel Kurbas pakkus nii mõnegi ilusa pealtpanekute saatel oli enne viimast veerandaega eduseisu suurendatud 63:49 peale. Viimasel neljandikul Valga meeskond aga väsis, tartlased tegi järjepanu vaheltlõikeid, mis enamasti lõppesid ilusa korvi või valgalaste veaga, vahel ka mõlemaga korraga. Mängu lõpuks näitasid tabloonumbrid kodumeeskonna 89:58 võitu.

Resultatiivseimad
Rain Veideman kogus resultatiivseimana 20 punkti ja viis lauapalli. Vallo Allingu arvele kirjutati kaksikduubel 19 punkti ja 11 lauapalliga. Tanel Kurbas viskas 14 punkti ja Kristo Saage arvele jäi punkte 10.

Valga särgis jõudsid kahekohalise punktisummani kaks mängijat – Ando Tagamets viskas 16 punkti ja võttis kaheksa lauapalli ning Edgars Cunda viskas 12 punkti ja andis seitse korvisöötu.

Numbrite võrdlus (TÜ vs Valga)
Viskeprotsent – 51,7% vs 34,5%
1P – 22/26 (85%) vs 15/16 (94%)
2P – 26/43 (61%) vs 14/33 (42%)
3P – 5/17 (29%) vs 5/22 (23%)
Lauapallid (ründelaud) – 34 (6) vs 29 (7)
Korvisöödud – 14 vs 9
Pallikaotused – 15 vs 20
Vaheltlõiked – 12 vs 8

Tabeliseis
G4S KML esimese mänguderingi lõpetas Tartu Ülikool 12 võidu ja ühe kaotusega ning sellega ollakse tabelis teisel kohal BC Kalev/Cramo järel.

Järgmine mäng
Nüüd tuleb mängudes küll väike paus, aga see ei tähenda, et korvpallurid puhata saaksid. Juba nädalavahetusel sõidetakse kuuepäevasesse laagrisse ning seejärel peetakse jõulupühi. Järgmine mäng on meeskonnal neljapäeval 29. detsembril kui karikavõistluste poolfinaalis kohtutakse Pärnu spordihoones TTÜ KK meeskonnaga. Järgmine kodumäng on uue aasta esimesel kolmapäeval, 4. jaanuaril kui Balti liiga raames võetakse kodus vastu Ventspilsi meeskond.