Esimene uus täiendus tuleb Ukrainast

Tartu Ülikool Maks & Moorits korvpallimeeskond sai paika hooaja esimese uue tulija. Suure ääre kohale palgati 22-aastane 205cm pikkune ukrainlane Andrii Voinalovych.

Tartu meeskonna peatreeneri Nikolajs Mazursi hinnangul on Voinalovych meeskonnale väärt täiendus. „Saime oma meeskonda noore andeka mängija, kes suudab nii kaitses kui rünnakul mängida mitut positsiooni. Oma pikkuse kohta liigub ta väga hästi ja teeb kaitses vastastele korralikult peavalu. Usun, et tal on ees korralik karjäär ja ta võib järgmistel aastatel veelgi kõrgemal tasemel mängida. Teeme endast parima, et ta saaks meeskonna eesmärkide täitmisele kaasa aidata,“ sõnas Mazurs.

22-aastane Voinalovych alustab kõrgemal tasemel kuuendat hooaega. Karjääri Yuzhny Khimiku ridades alustanud Voilanovych mängis seal neli hooaega. Eelmise hooaja alguses liikus ta Kiievi Basketisse ning Pärast Ukrainas sõja puhkemist lõpetas hooaja Valmiera GLASS VIA ridades.

Kiievis kogus mees 22 mänguga keskmiselt 5,6 punkt ja 2,5 lauapalli mängus. Mulluses ainsas Eesti-Läti liiga mängus sa ta Valmiera eest Pärnu vastu kirja seitse punkti ja kaks lauapalli. Läti liigas mängis ta kaasa veerandfinaalseeria Läti Ülikooliga ning neis viies mängus kogus ta meeskonna parimana 14,8 punkti ja 5,6 lauapalli.

Eelmise hooaja põhimängijatest on Tartul järgmiseks hooajaks leping olemas Märt Rosenthali, Oliver Suuroru, Patrik Saali, Robin Kivi ning Emmanuel Wembiga. Peatreenerina jätkab eelmisel hooajal meeskonna karikavõidu ja Eesti meistrivõistluste finaalikohani tüürinud Nikolajs Mazurs.

No Comments

Comments are closed.