Esimene poolfinaallahing lõppes Tartule kaotusega

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond pidas täna õhtul kodus esimese lahingu Alexela KML-i poolfinaalseeriast. Oli teada, et Rapla tuleb peale hea keskendumisega ning midagi järgi andmata. Täpselt nii ka oli ning kuna lisaks oli külalistel, erinevalt võõrustajatest, ka päris hea viskeõnn, tuli Tartul täna tunnistada Rapla paremust, 60:70.
Kohe avavilest tuli Rapla peale väga otsustavalt ning haaras eduseisu. Väga hästi tabasid visked ja kõva töö tehti ära ka kaitses – Rapla fännisektoril oli võõras saalis põhjust üha kõvemal häälel rõkata, samas kui Tartu poolehoidjatel tervel esimesel poolajal vaid õige vähe millegi üle hõisata oli. Esimene veerandaeg väga kindlalt Raplale, 22:11, ning ka poolaeg, 40:23.

Peale poolajapausi oli Tartu aga selgelt leidnud uue hingamise. Lõpuks ometi hakkas viskeid mõnevõrra ka sisse kukkuma ning ehkki ka Raplat kindlasti nulli peal hoida ei suudetud, sai kolmanda veerandi alguses neil hoogu piisavalt maha võetud ja tasapisi sai Tartu kümne mänguminuti jooksul järgi nihkuda. Jätkuvalt said vastaseid korvirõngast läbi ka täiesti uskumatuid viskeid, kuid veidi õnnestus tartlastel nende mootorisse ka liiva ajada ning omad kohad välja mängida. Nüüd said ka kodumeeskonna toetajad valjemat häält teha, sest enne viimast neljandikku oli seis juba märksa vähem trööstitu – 48:53, Rapla ees vaid viiega.

Paraku, hoolimata tartlaste pingutustest, tuli neljandal veerandil taas tõdeda Rapla paremat minekut. Domen Bratoži uskumatu viskepäev kasvatas külaliste eduseisu taas ning kui 5:20 veel mängu lõpuni, oli vahe taas kahekohaline, Tartu poolt 55:66. Ehkki pisteliselt toodi see ka napilt ühekohaliseks, sai iga järgneva minutiga üha enam selgeks, et täna sammub reipamal sammul saalist ära Rapla meeskond. Lõpuvile kõlades oli tablool tõepoolest nende 70:60 võitu tähistavad numbrid ning Tartu pidi kodusaalis vastu võtma kaotuse.

Mängu tipphetked:

Tartu Ülikooli resultatiivseim mees oli täna Janar Talts, kelle kontosse kogunes 15 punkti, 8 lauapalli. Gert Dorbek lisas 12 punkti ja noppis 3 lauda, Maks Adam Konate 9 punkti, 7 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu.

„Ükskord see pidi tulema, natuke halval ajal tuli ainult,“ muigas peatreener Gert Kullamäe peale mängu. „Mis ma oskan öelda… Seda, kuidas play-offi pinge võtab mõne mehe väga maha – seda ma kartsin kõige rohkem. Meil on päris mitu meest, kes sellise pinge all mänginud. Mõnes mõttes oli üllatus, kuid samas kartsin, et täpselt nii lähebki. Ega poolajal ei juhtunudki nii väga midagi – me lihtsalt rääkisime neile noorematele meestele, et esimene ehmatus on nüüd käes ja olemas, tuleb sellest üle olla. Muud midagi.“ Kommentaariks vastaste tagamängija Domen Bratoži mõju kohta sõnas peatreener järgmist: „Bratozil oli, olgem ausad, ka väga hea päev. Sellega lõhkus ta meie mängu küll. Pea kõik visked pani kotti, kindlasti respekt selle eest, aga küll me ta kinni saame.“

Peatreeneri kommentaar:

Tartu Ülikooli järgmine kohtumine on esmaspäeval, 1. mail Raplas. Tartusse tagasi tuleb seeria 4. mail ja juhul kui järgnevast kahest kohtumisest Tartul vähemalt üks võita õnnestub, pikeneb seeria ka neljanda kohtumiseni, mis peetakse 6. mail. Kaks järgmist mängu saavad avavile kell 19.10, 6. mai mäng algab kell 20.10. Kõigist poolfinaalkohtumistest teeb ülekande nii Delfi TV kui ka TV6.

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud