ENBLi alustasime võidukalt

Tartu Ülikool Maks & Moorits alustas mängudega Põhja-Euroopa korvpalliliigas ning avamängus võeti kodusaalis 83:71 võit Bulgaaria meeskonna Spartak Pleven üle. Rain Veideman tõi üleplatsimehena 21 punkti ja noppis seitse lauapalli.

Tartu Ülikooli spordihoonesse kogunenud üle 600 inimese nägid tasavägist avapoolaega, kus kumbki meeskond ei saanud üle viiepunktilist eduseisu kätte. Tartlased otsisid hästi oma korvialuseid jõudusid ja teenisid punkte vabavisetest. Esimese veerandi lõpuks viis Pleveni võistkonna kolmesega 17:14 ette tagamängija Rodney Purvis.

Teise veerandi alguses pääsesid külalised korraks viiega ette, aga Märt Rosenthali kolmene alustas Tartu 9:2 spurti, millega initsiatiiv taas endale haarati. Poolaja lõpus lisandus skoorijate hulka ka Johnny Hughes ning mäng püsis tasavägine. Pikale pausile mindi Spartaki 39:38 eduseisus.

Mäng saatus otsustati suuresti kolmandal veerandil ja peamine süüdlane selles oli Rain Veideman. Tema kaks järjestikkust kolmest viisid Tartu ette ja paar minutit hiljem keskjoonelt tabanud hädavise andis positiivse tõuke kogu meeskonnale. Veerandi lõpetasid tartlased 14:4 spurdiga ja Rinalds Malmanise pealtpanek tegi enne viimast neljandikku Tartu eduseisuks 62:53.

Viimasel veerandil kontrollis Tartu mängu ja tänu korvialusele ülekaalule ning sealt saadud vabavisetele suurendati eduseis neli minutit enne lõpuvilet juba 22 peale. Mängu viimastel minutitel said mänguaega ka nooremad mängijad ja eduseis seetõttu pisut sulas, aga lõpuvile kõlades näitas tabloo kodumeeskonna kindlat 83:71 võitu.

Ligi 33 minutit mänginud Rain Veideman tabas kolm kaugviset ja lõpetas mängu 21 punkti, seitsme lauapalli ja viie korvisööduga. Aaron Menzies sai kirja 14 punkti ja kuus lauapalli. Võrdselt 11 punkti viskasid Johnny Hughes, Anatoliy Shundel ja Rinalds Malmanis. Märt Rosenthal oli 10 punkti ja üheksa lauapalliga lähedal kaksikduublile.

Julien Lewis oli Spartak Pleveni parim 15 punkti ja 10 lauapalliga. Rodney Purvis kogus samuti 15 punkti. Meeskonna kapten Stanimir Marinov kogus 12 punkti ja Nikolai Stoyanov lisas 10 punkti.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa järgmine ENBLi mäng on novembri lõpus kui 28. novembril sõidetakse Hollandisse mängima Landstede Hammersiga. Sel nädalal peab meeskond aga ka ühe Eesti-Läti liiga mängu ja seda pühapäeval, 12. novembril, mil võõrsil mängitakse KK Viimsiga. Taas kodusaalis mängivad tartlased reedel, 24. novembril ja siis tuleb külla TalTech/OPTIBET.

No Comments

Comments are closed.