ENBLi alustasime napi võiduga Basket Brno üle

Tartu Ülikool Maks & Moorits pidas hooaja esimese Põhja-Euroopa liiga mängu Poolas Basket Brno vastu. Suurema osa ajast tagaajaja rollis olnud tartlased pöörasid mängu enda kasuks viimasel minutil ja alustasid sarja 77:75 võiduga. Andrii Voinalovych oli üleplatsimees 25 punktiga.

Tartu meeskond sõitis Poola Szczecinisse kümne mängijaga, aga pidi läbi ajama üheksa mehega, sest Märt Rosenthali vaevas haigus. Avaveerandil jäid tartlased kaotusseisu ja ühel hetkel juhtis Tšehhi meistriliigas teist kohta hoidev Basket Brno 11 punktiga. Avaveerandi lõpuks oli tšehhide edu 32:22. Teisel veerandil said aga tartlased oma mängu paremini käima ja rütmi paika ning veerandi lõpu 10:2 spurdiga vähendasid poolajaks vahe kahele punktile seisul 43:45.

Teisel poolajal püsis mäng tasavägisena ja enamasti hoidis Brno meeskond kerget eduseisu. Neljanda veerandi keskel oli Tartul parem minek ja korraks mindi juhtima viie punktiga, aga peagi eduseis sulas taas. Paarkümmend sekundit enne mängu lõppu oli tablool viiginumbrid 75:75 ning Tartu kasuks kallutas mängu Andrii Voinalovychi korv üheksa sekundit enne lõpuvilet ja seega 77:75 võit Tartusse.

Andrii Voinalovych kogus ligi 31 minutiga 25 punkti ja viis lauapalli. Jalan McCloudi arvele kirjutati 12 punkti ja kuus korvisöötu. 10 punkti peale jäid Tomaš Pavelka ning Leemet Böckler, Pavelkale ka üheksa lauapalli.

Basket Brno parim oli Kameron Chatman 19 punkti ja kolme korvisööduga. Richard Balint viskas 16 ja Oleksandr Mishula 10 punkti.

Tartu peatreeneri Nikolajs Mazursi sõnul mängis meeskond hingestatult.

Brno on hea distsipliiniga ja organiseeritud meeskond. Meil kulus alguses pisut kohanemisega aega, aga lõpus saime kaitse pidama ja võtsime olulisi lauapalle. Poisid näitasid täna iseloomu, mängisid hingestatult ja hea tiimivaimuga.Nikolajs Mazurs, Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreener

Tartul on nüüd ENBLis kirjas üks võit ja sarja järgmised mängud peetakse detsembris kodus. Sel nädalal ootab aga tartlasi veel ees üks Eesti-Läti liiga mäng kui reedel, 2. detsembril sõidetakse Liepajasse, et mängida hooaja alguses heas hoos olnud BK Liepajaga.

No Comments

Comments are closed.