Eichfussi kaugvise viis BBL Cup finaali

Tartu Ülikool/Rock peab viimased hooajaeelsed kohtumised Leedus Kedainiais, kus BBL Cupi poolfinaalis võeti Timo Eichfussi viimase sekundi kolmesega magus võit Ventspilsi üle 71:68. Augustas Peciukevicius kogus TÜ/Rocki parimana 15 punkti ja kaheksa lauapalli.

Kedainiai spordihoones peetud mängu avapoolaeg kulges punkt-punkti mängus ning ilma Janar Taltsi ja Marek Doroninita mänginud TÜ/Rocki rünnakuid vedasid peamiselt Augustas Peciukevicius ning Uros Lukovic. Poolajale läksid meeskonnad Ventspilsi kolmepunktilises eduseisus 32:29.

Kui avapoolajal ei tabanud ükski TÜ/Rocki kaugvise, siis teisel poolajal saadi rõngastega paremaks sõbraks ning sellest tulenevalt haarati ka mängu initsiatiiv. Veerandaja lõpus oli TÜ/Rock kätte võidelnud viiepunktilise eduseisu ning enne viimast neljandikku oli seis 53:48 Rockile. Lätlsed ei jätnud siiski jonni ja kaks minutit enne kohtumise lõppu särasid tablool 63:63 viiginumbrid. Veel paarkümmend sekundit enne lõpuvilet, kui TÜ/Rock oli kolmepunktilises eduseisus ja peaaegu sundinud Ventspilsi ka pallikaotusele, õnnestus vastastel pall tagasi saada ja Akselis Vairogs viigistas 14 sekundit enne lõppu seisu 68:68. Minutilise mõttepausi järel oli viimane sõna siiski tartlastel ja Augustas Peciukevicius läbimurde ja väljasööduga tehtud eeltöö vormistas viimasel sekundil kolmeseks Timo Eichfuss ning tõi seega finaalikoha skooriga 71:68.

Augustas Peciukevicius oli TÜ/Rocki parim 15 punkti ja kaheksa lauapalliga. Uros Lukovic kogus 12, Timo Eichfuss 11 ning Gert Dorbek 10 punkti.

Ronalds Zakis oli Ventspilsi resultatiivseim 13 punkti ja seitsme lauapalliga. Lorenzo Williams ja Janis Timma viskasid võrdselt 10 punkti, Timmale ka seitse lauapalli.

TÜ/Rock peatreener Gert Kullamäe jäi rahule kõikide mängijate panusega. „Kaitse poole pealt jäin paljude asjadega rahule ja need, millele oleme praegu tähelepanu pööranud, toimisid. Rünnakul mingil hetkel liikumised ununevad ja tekivad ebakõlad, aga eks see ole praeguses staadiumis arusaadav,“ sõnas Kullamäe. „Lõpurünnakul oli kindel liikumine ühe viske peale. See, et Timo sinna lõpuks jäi oli üks võimalustest ja Augustas leidis ta hästi üles. Sellised visked on õnnevisked ja meil oli õnne rohkem. Kõik, kes täna mängisid tegid seda hästi ega langenud ansamblist välja.“

Kullamäe pidas võitu oluliseks ka EuroChallenge kontekstis. „Hea, et me neid täna võitsime ja nüüd on omavahelised seisud üks-üks, sest nädal tagasi kaotasime neile. See võit mõjub meile hästi just selles mõttes, et peame nendega veel EuroChallenge’is mängima ja saime nende mängust maitse suhu.“

Homme peetavas BBL Cup finaalmängus kohtub TÜ/Rock kell 15.45 võõrustajate Kedainiai Nevežisega, kes teises poolfinaalis alistas Prienai Tonybeti 85:72.

0 kommentaari

Lisa kommentaar