Ehmatava alguse järel võideti Tallinna Kalevit

Paf Eesti meistriliiga põhiturniiri lisaring sai Tartu Ülikool Maks & Mooritsa meeskonna jaoks ehmatava, aga siiski võiduka alguse. Tallinna Kalevi vastu jäädi esimesel veerandil võõrsil suurde kaotusseisu, kuid seejärel saadi mäng käima ja võideti 92:80. Märt Rosenthal kogus meeskonna efektiivseimana 22 punkti, kuus lauapalli ja neli korvisöötu.

Nord Cramo spordihoones peetud kohtumine kulges suurte tõusude ja mõõnadega. Tallinna Kalev, kes oli kaotanud juba 16 mäng järjest, pakatas soovist kaotuseseeria lõpetada ja esimesel veerandajal õnnestus neil kõik. Joonas Järveläineni ja Kendrick Thompsoni korvidest läks Tallinna Kalev mängu suurelt juhtima, samas kui tartlased olid hädas oma rünnakute lõpetamisega ja kaitse pidama saamisega. Avaveerandaja võitis Kalev 27:10.

Mõni minut teisest veerandajast suutsid kalevlased veel samas taktis jätkata, aga veerandaja teisel poolajal hakkasid tartlased üha kiiremini järgi tulema ja poolajavileks oli vahe kuus punkti seisul 47:41.

Kolmandal veerandil sai mängu saatuse osas otsustavaks tartlaste 15:0 spurt, millega muudeti 50:56 kaotusseis 65:56 eduseisuks ja enam tagasi ei vaadatud. Kolmanda veerandaja lõpetas Märt Rosenthal kaugviskega, mis tegi seisuks 71:58.

Viimasel veerandajal kodumeeskond päris laiali ei vajunud, aga ohtlikult lähedale ka enam ei saadud. Vahe püsis enamasti 15 punkti ümber ja mängu lõpetas kalevlaste 7:0 spurt, mille järel oli lõppseisuks 92:80 võit Tartule.

Tartu poolel tegutses kõige efektiivsemalt ligi 28 minutit mänginud Märt Rosenthal, kes lõpetas mängu 21 punkti, kuue lauapalli, nelja korvisööduga ja efektiivsusnäitajaga 31. Kolm kaugviset tabanud Oliver Suurorg viskas 19 punkti ja andis neli korvisöötu. Robin Kivi kogus 14 punkti, viis lauapalli ja samuti neli korvisöötu. Emmanuel Wembi sai kirja kaksikduubli 10 punkti ja 10 lauapalliga.

Tallinna Kalevi parimana sai Joonas Järveläinne kirja 22 punkti ja neli lauapalli. Kendrick Thompson viksas 20 punkti, võttis viis lauapalli ja andis neli resultatiivset söötu. Eduards Hazners viskas 14 ja Michael Buchanan 11 punkti.

Tartu peatreeneri Nikolajz Mazursi sõnul sai määravaks kaitses pingutamine.

Olime esimesel veerandajal väga passiivsed ja lasime neil mängu rütmi dikteerida. Teisel veerandajal saime oma kaitse tihedamaks ja sealt tulid kergemad korvid, mis meid mängu tagasi aitasid. Täna oli võtmeks kaitsetöö ja see tõi lõpuks edu.

Paf Eesti meistriliigas on tartlastel kirjas 10 võitu ja 14 kaotust, mis annab tabelis kuuenda koha. Tallinna Kalev jätkab oma kaotusteseeriat ning on 24 mänguga kogunud vaid kolm võitu ja 21 kaotust ning asetseb tabelis viimasel real.

Tartu meeskond peab oma järgmise KML mängu kolmapäeval, 16. märtsil kui sõidetakse Tallinnasse mängima sealse TalTech/OPTIBET meeskonnaga. Taas kodus mängib Tartu teisipäeval, 22. märtsil kui Eesti-Läti liiga raames tuleb külla Valmiera Glass VIA.