Eesti-Läti liigas teenisime pronksmedalid

Tallinnas Unibet Arenal peetud Eesti-Läti liiga finaalturniiri lõpetas Tartu Ülikool Maks & Moorits Eesti parima võistkonnana pronksmedalitel. Poolfinaalis saadi 67:89 kaotus BC Prometeylt, aga tasavägises pronksimängus alistati BC Kalev/Cramo 63:60. Mõlema mängu suurim skoorija oli Ty Gordon, kes poolfinaalis viskas 24 ja pronksimängus 26 punkti.

Neljapäevasel pronksimängul BC Prometeyga jätkus tasavägist lahingut üheks veerandajaks. Mõlemad meeskonnad olid hädas haiguste ja vigastustega – Tartu poolel jäi viirushaiguse tõttu koju Andrii Voinalovych ja jalavigastuse tõttu on hooaeg lõppenud Märt Rosenthalil; Prometeyl jäid mängust eemale Caleb Agada, DJ Kennedy ja DJ Stephens, lisaks sai mängu käigus vigastada Denis Lukashov.

Prometey sai sellegipoolest pärast 18:12 võidetud avaveerandit oma kaitse väga korralikult tööle ja see tõi edu ka rünnakul. Poolajaks juhtis Prometey juba 45:23 ja oli selge, et Tartul sellest välja tulla ei õnnestu. Teisel poolajal said mänguaega ka Tartu nooremad mängijad ja poolfinaal veeretati 89:67 lõpuni. Ty Gordon sai Tartu parimana kirja 24 punkti, võrdselt 12 punkti lisasid Leemet Böckler ja Patrik Saal.

Laupäevases pronksimängus läksid tartlased vastamisi oma poolfinaali Riia VEFile kaotanud BC Kalev/Cramoga. Eurosarja vintsutustest väsinud Kalev/Cramo ei saanud esimesel poolajal oma mängu veel käima ja Tartu võitis selle 34:24. Kolmanda veerandi alguses mängpilt aga võrdsustus ja edasi kulges punkt-punkti heitluses. Kolmanda veerandi lõpuks oli Kalev/Cramo 45:44 ette saanud. Viimasel veerandil võttis aga Tartu poolel skoorimisraskuse enda kanda Ty Gordon ja tuli selle ülesandega toime. Tema korvidest hoidis Tartu kerget eduseisu ja suutis lõpuks pronksmedalid kindlustada 63:60 võiduga.

Ty Gordoni arvele kogunes pronksimängus 26 punkti ja viis korvisöötu. Tomaš Pavelka kogus 12 punkti ja üheksa lauapalli. Hendrik Eelmäe võttis seitsme punkti kõrvale koguni 12 lauapalli.

Kalev/Cramo parimana sai Martins Meiers kirja 20 punkti ja 10 lauapalli. Oleksandr Kovliar lisas 19 punkti ja viis korvisöötu.

Tartu peatreeneri Nikolajs Mazrusi sõnul tõi võidu rünnakul pallijagamine.

Praeguses olukorras peame kasutama üsna väikest koosseisu, kus meil pole kattest korvi all murdjaid. Nii peame me liigutama palli ja leidma üles augud vastase kaitses. Oli teada, et Kalev/Cramol on keeruline – nad jõudsid alles eile Eestisse ja pidasid hilise matši. Mõlemad meeskonnad alustasid pronksikohtumist üsna aeglaselt ja visked ei läinud. Olen poiste üle väga uhke! Nad olid lõpuni keskendunud ja näitasid oma sisu. Kohtumise lõpus nad võitlesid pallide eest ja panid vabavisked sisse. Nikolajs Mazurs, Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreener

Tartu Ülikool Maks & Moorits jätkab mängudega Eesti meistriliigas ning kolme võiduni peetavas veerandfinaalseerias minnakse vastamisi Keila KKga. Avamäng on Tartus reedel, 14. aprillil kell 19.00, teie kohtumine peetakse Keilas teisipäeval, 18. aprillil ja kolmas mäng taas Tartus pühapäeval, 23. aprillil.

No Comments

Comments are closed.