Eesti-Läti liiga hooaeg lõppes Ventspilsis

Eesti-Läti liiga veerandfinaalide kolmandas mängus tuli Tartu Ülikool Maks & Mooritsal tunnistada BK Ventspilsi 103:83 paremust ja seega liikus 2:1 seeria võiduga poolfinaali edasi Läti sadamalinna meeskond. Tartu poolelt tegutses kõige efektiivsemalt Devin Harris, kes lõpetas mängu 13 punkti, kuue korvisöödu ning efektiivsusnäitajaga 22.

Ventspilsi olümpiakeskuses üle 1200 inimese ees peetud kohtumise avapoolaeg kulges mõlemalt poolt närviliselt. Tartu meeskond tegutses hästi ründelauas ning sai palju viskeid, aga paraku ei suutnud neid hea protsendiga realiseerida. Ventspilsi hoidis mängus nende ääremängija Linards Jaunzems, kes tegi pahandust nii kaare tagant kui lähemalt. Avaveerand Ventspilsile 21:18 ning poolajavileks juhtis Läti meeskond 46:42.

Kolmandal veerandajal hakkas aga mäng Tartu poolelt kiiva kiskuma. Endiselt oldi hädas visketabavuse ning Jaunzemsi takistamisega. Sinna juurde lisandus ka lauavõitluse kaotamine ning see tähendas, et kolmandal veerandil lasti Ventspilsil visata 30 punkti ning enne viimast neljandikku oli seis 76:60 lätlastele. Viimasel neljandikul tartlased enam õiget käiku üles ei leidnud ja nii tuli vastu võtta kindel 83:103 kaotus ja seeria läks 2:1 Ventspilsile.

Devin Harris sai ligi 25 mänguminutiga kirja 13 punkti ja kuus korvisöötu ning efektiivsusnäitajaga 22 oli Tartu meeskonna tõhusaim mängija. Kristjan Kitsing lisas 15 punkti, Rinalds Malmanise arvele jäi 14 punkti ja seitse lauapalli ning Märt Rosenthal tõi 12 punkti ja andis kuus korvisöötu.

Mängu suurim staar oli aga Ventspilsi ääremängija Linards Jaunzems, kes kogus oma karjääri rekordit tähistavad 35 punkti ja andis neli korvisöötu. Francis Oshae lisas 15 punkti, üheksa lauapalli ja viis korvisöötu. Samuti 15 punkti peale jäi Ishmael El-Amin ning 12 punkti lisas Ronalds Zakis.

Tartu meeskonna hooaeg jätkub mängudega Eesti meistrivõistluste veerandfinaalides, kus kolme võiduni peetavas seerias on vastaseks KK Viimsi. Avamäng peetakse Tartus kolmapäeval, 24. aprillil.