Dorbekult 23 punkti ja TYCO Rapla alistati 87:64

Tartu Ülikool/Rock pidas oma hooaja 14. kohtumise Alexela KMLis Raplas sealse TYCO Rapla vastu. Avaveerandajaga eduseisu pääsenud TÜ/Rock võitis kohtumise kindlalt 87:64. Kaheksast kaugviskest kuus tabanud Gert Dorbek tõi parimana 23 punkti.

Rapla Sadolini spordihoonesse oli publikut kogunenud kena hulk, sest hooaja avakohtumises Tartus pidid ju väljakuperemehed tunnistama üllatuslikult raplakate paremust. Seekordses mängus aga asi nii pinevaks ei läinud. Mõneminutilise mängu järel oli vahe vaid punkt, aga sealt edasi tabas Gert Dorbek kolm kaugviset ja vahele ka kaks vabaviset Tanel Kurbaselt ning TÜ/Rock oli ehitanud vundamendi mängu võidule. Avaveerandaja lõpuks juhtisid tartlased 27:15.

Teine veerandaeg kulges samas taktis. Lisaks Dorbekule sai heasse hoogu ka Tanel Sokk ning kahekesi nad punktide poolelt meeskonda vedasid. Heaks uudiseks tartlastele oli ka mängujuhi Augustas Peciukeviciuse platsile naasmine ning leeduka lõpusoolo viiski TÜ/Rocki poolajaks ette 51:28.

Teisele poolajale tulid väljakuperemehed isukamalt ning veerandaja alguses tehtud 7:0 vahespurt pani kodupubliku kihama. Peagi võttis aga Tanel Kurbas mängu enda peale ja kaheksa järjestikkust punkti viisid TÜ/Rocki taas soliidsesse eduseisu. Enne seda oli aga Rapla senise mängu resultatiivseim Rait Keerles rääkinud kohtunikelt välja tehnilise vea, mis oli ka tema viies ja üks Rapla põhijõude oli seega mängust väljas. Sellest hoolimata ei lasknud raplakat vahet suuremaks ja enne viimast neljandikku oli seis 65:48 TÜ/Rockile.

Viimasel neljandikul suuremat pööret mängu ei tulnud ja vahe püsis 15-20 punkti vahel. Kuigi tartlased tegutsesid kohati resultatiivselt, tegid nad ka hulka pallikaotusi, mis tihtipeale Rapla vaheltlõikega lõppesid. Aga mängu lõpuks võttis TÜ/Rock ikkagi kindla 87:64 võidu ja kirjutas tabelisse juurde kaks võidupunkti.

Gert Dorbek näitas väga head viskekätt ning tabas kaheksast kaugviskest kuus ning tõi kokku 23 punkti, aga patustas ka viie pallikaotusega. Tanel Soku arvele kogunes 16 ning Timo Eichfussile 11 punkti. Tanel Kurbas viskas 10 punkti ja võttis viis lauapalli. TÜ/Rocki suurim lauavõitleja oli Janar Talts 12 lauapalliga.

TYCO Rapla tulemuslikumaks kerkis Ziga Fifolt 16 punktiga. Ernestas Ezerskis ning värskelt Tarvast üle tulnud Sander Saare lisasid võrdselt 11 ning Rait Keerles 10 punkti.

TÜ/Rockil on nüüd Alexela KML turniiritabelis kirjas üheksa võitu ja viis kaotust. Järgmisel nädalal peetakse kaks mängu ning esmalt ollakse teisipäeval, 25. novembril Tallinnas vastamisi TTÜ KK-ga ning reedel, 28. novembril võõrustatakse Rakvere Tarvast.