Dijoni alistamisega teeniti kodus esimene eurovõit

Selle hooaja kolmandas Eurochallenge mängus võõrustas Tartu Ülikool/Rock prantslaste JDA Dijoni meeskonda. Koduseinte toel kontrolliti kohtumist algusest lõpuni ja alagrupiturniiri esimene võit võeti tulemusega 74:62. Ivan Nelyubovilt meeskonna parimana 15 punkti ja kaheksa lauapalli.

Tartu Ülikool/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul tegi eriti heameelt see, et suudeti Dijoni vastu lauavõitlus võita. „Ma ütlesin enne mängu meestele, et täna tuleb korvpallisõda ja nii ka läks. Lääne-Euroopa meeskondades mängib enamasti palju ameeriklasi, nad on väga atleetlikud ja võtavad hästi lauapalle. Mulle teeb eriti head meelt see, et suutsime nende vastu lauavõitluse võita,“ sõnas Kullamäe. „Euromängud on selles mõttes head, et seal peavad mehed mängima agressiivselt ja tahtma võita. Saime sellega täna hästi hakkama ja see oli meile väga hea võit.“

Tartu Ülikooli spordihoone tribüünidele kogunenud täismaja publikut nägid punkt-punkti mängu vaid esimesel mõnel minutil. Veerandaja keskel tegi kodumeeskond Ivan Nelyubovi ja Justin Ingrami vedamisel 10:0 spurdi ja sellega tekitati korralik vundament kogu mängule. Esimese veerandaja lõpuks olid prantslased küll vahe vähendanud viiele punktile ja paar minutit pärast teise veerandaja algust lahutas meeskondi vaid paar punkti, ent siis sai Rock taas paremini liikuma ning Tanel Kurbase kaugvise alustas võõrustajate 13:4 spurti, mille tagajärjel võideti esimene poolaeg 44:31.

Teise poolaja algusminutid sujusid paremini külalistel ja kui pärast kolme mänguminutit oli tartlaste peatreener Gert Kullamäe sunnitud minutilise võtma, sest vahe oli vähenenud kaheksale. Mõttepausi ajal saadi asjad sirgeks räägitud ja sellele järgnes 9:0 spurt, millega mänguohjad taas kindlamalt enda kätte haarati. Kui vahepeal suurendati eduseisu juba 22 punkti peale, siis viimasel paaril minutil lasti prantslased taas pisut mängu tagasi ja mängu lõppseisuks kujunes 74:62 võit TÜ/Rockile.

Esimesel poolajal heas hoos olnud Ivan Nelyubov kogus meeskonna parimana 15 punkti ja kaheksa lauapalli. Parima efektiivsusnäitajaga Justin Ingram viskas 14 punkti ja andis kuus korvisöötu. Kristo Saage lõpetas mängu 13 ja Tanel Kurbas 11 punkti peal.

JDA Dijoni parim oli 16 punkti visanud Zacherie Moss. Terrence Campbell lisas 10 punkti ja neli korvisöötu.

Tartu Ülikool/Rockil on nüüd Eurochallenge D alagrupis kaks kaotust ja üks võit. Et täna peetud teises mängus võitis rumeenlaste Gaz Metan Medias ukrainlaste Južnõi Khimikut, siis jagab TÜ/Rock alagrupis teist ja kolmandat kohta.

TÜ/Rocki järgmine mäng on juba reedel kui Balti liiga raames võõrustatakse Valga meeskonda. Kohtumine algab kell 19.00. Eurochallenge alagrupiturniiri viimases kodukohtumises võõrustatakse teisipäeval, 27. novembril Južnõi Khimikut. Kohtumine algab kell 19.00.