Detsembrikuu lõpetati kaotusega Rakveres

Tartu Ülikool Maks & Moorits pidas oma kalendriaasta viimase Paf Eesti-Läti liiga mängu Rakveres sealse Tarvaga. Tabeli lähikonkurentide lahingus jäi peale kodumeeskond Tarvas 85:78. Tartlaste parimana tõi Hendrik Eelmäe 20 punkti ja kuus lauapalli.

Koroonaviiruse piirangute tõttu Rakvere spordihoones ilma publikuta peetud mäng kulges tasavägiselt. Kodumeeskond haaras küll mängu avaminutitel initsiatiivi, aga tartlased said 10:0 spurdiga mängu juhtima ja võitsid avaveerandi 24:21. Teisel veerandil püsis mäng punkt-punkti heitluses võrdsena. Tartu poolelt näitasid head minekut Hendrik Eelmäe ja Tomas Balciunas, kes tõid peamiselt punkte läbimurretest või korvialusest võitlusest. Tarva mäng püsis neile omaselt palju kaugvisetel. Avapoolaja võitis Tartu Ülikool Maks & Moorits 41:40.

Teise poolaja viie minutiga läksid tartlased mängu 56:50 juhtima, aga seejärel saabus pikk mõõnaperiood. Tartu meeskond sai väga kiiresti oma vead täis ja see saatis virulasi kergelt vabaviskejoonele. Kaido Saksa korv alustas Tarva 13: 0 spurti, mille lõpuks juhtis kodumeeskond 63:56. Enne viimast neljandikku näitas tabloo Tarva 65:59 edu.

Viimasel veerandil viigistas Robin Kivi korv seitse minutit enne mängu lõppu seisu 65:65 peal. Veel paar minutit hiljem oli vahe vaid kolm punkti seisul 72:69, aga siis tabas kiiresti kaks kaugviset Tarva snaiper Egert Haller ning mängujuht Devin Harris lisas veel korvi, mis viis Tarva ette 11 punktiga ja see spurt otsustas ka mängu saatuse. Tartlased said viimasel minutil veel visata kuus vastuseta punkti, aga Sten Saaremäeli vabavisked tegid lõppseisuks Tarva 85:78 võidu.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa parim oli 20 punkti ja kuue lauapalliga Hendrik Eelmäe. Tomas Balciunas lisas 19 punkti ja kuus lauapalli, Robin Kivi arvele jäi 17 punkti, neli lauapalli ja neli korvisöötu.

Egert Haller sai Tarva särgis kirja 18 punkti, Sten Saaremäel lisas 13 ja Devin Harris ning Tormi Niits võrdselt 11 punkti.

Tartu Ülikooli Maks & Mooritsa peatreeneri Toomas Kandimaa sõnul said otsustavaks mängu lõpuminutite Tarva spurt. „Me olime mänguks tegelikult hästi valmis ja tahtsime väga detsembri võiduga lõpetada. Alguses eksisime kaitses liiga palju ja tegime mõningaid vigu nende pressingu vastu, aga saime selle lahendatud ja mängu kontrolli enda kätte. Kolmandal veerandil said vead kiiresti täis ja me ei suutnud oma rünnakuid edukalt lõpetada. Ka sellest mõõnast saime üle ja neljandal veel mängu tagasi, aga lõpuks olid Halleri õigel hetkel tabatud kaugvisked need, mis mängu otsustasid. Kõik platsil käinud mängijad võitlesid isuga ja mul ei ole selle osas kellelegi etteheiteid. Loomulikult on kahju, et jõulupuhkusele ei saanud võidu pealt minna, aga seda tõsisemalt peame valmistuma uue aasta mängudeks,“ sõnas Kandimaa.

Tartu meeskonnal on nüüd Paf Eesti-Läti liiga tabelis kirjas viis võitu ja kaheksa kaotust. Rakvere Tarval on kirjas viis võitu ja seitse kaotust.

Tartlaste järgmine mäng on kolmapäeval, 6. jaanuaril võõrsil Tallinna Kalev/TLÜ vastu. Uue aasta esimese kodumängu peavad tartlased teisipäeval, 19. jaanuaril kui külla tuleb TalTechi meeskond.

Mäng täispikkuses

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud