Chaloni snaiprid olid TÜ/Rockile liiast

Tartu Ülikool/Rock pidas kodusaalis oma teise FIBA Europe Cup vahegrupi kodumängu. Hoolimata mitmes põhimehe vigastusest hoidsid tartlased kuni viimase veerandini juhtohje, aga viimase veerandaja tulevärk kallutas võidu ikkagi Elan Chalonile numbritega 91:80. TÜ/Rocki parim oli Brian Harper 23 punkti ja seitsme lauapalliga.

TÜ/Rockil oli mängu eel teada, et läbi tuleb ajada oma põhimootori Evaldas Žabaseta, keda vaevab varbavigastust. Samuti ei teinud mängu kaasa Kristen Meister. Et asja veelgi mustemaks teha, siis tegi teise veerandi keskel oma reielihasele liiga ka Tanel Kurbas ja mäng sai tema jaoks sellega ka läbi.

Vigastuste taha aga TÜ/Rocki mäng ei jäänud, sest avaveernadi lõpuks juhiti 24:23 ning poolajapausiks oli seis 38:35 TÜ/Rockile. Heas hoos olid tartlaste pikad Brian Harper, Janar Talts ja kohati mängu kandnud Karolis Petrukonis. Hästi sekkus pingilt ka Saimon Sutt, kelle kaugvisked saali rõkkama panid.

Kolmandalgi veerandajal hoidis TÜ/Rock eduseisu, mis paar minutit enne veerandi lõppu oli juba üheksa punkti peale veninud seisul 56:47. Paari minutiga vähendasid Chaloni mängijad seisu 62:57 peale, aga kodupublik mõtles siiski õigustatult vaikselt võidumõtteid.

Neljandal veerandil oli TÜ/Rock kaheksa punktiga ees kui Tyler Kalinoski kaks järjestikkust kaugviset vähendasid vahe kahele. Sinna otsa korv Lessortilt ja veel kaks Kalinoski kaugviset ja Chalon oli omakorda kuuega ette läinud ehk paari minutiga tehti 14:0 spurt. Tartlased ei saanud seda rongi enam kuidagi pidama ja Kalinoski viies kolmene veerandajal viis külalised juba kümnega ette seisul 79:69. Viimastel minutitel palju kaugvisetele lootnud tartlased ronisid küll taas lähemale ning Saimon Suti kolmene vähendas kaotusseisu kuuele. Kindluse kätte saanud prantslasi see aga enam ei takistanud ja lõpuvile kõlades näitas tabloo Elan Chaloni 91:80 võidunumbreid.

Mängu tippehetked

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul mängiti Chaloni vastu nii kodus kui võõrsil hea mäng, aga kaotati mõlemad.

Mängisime Chaloniga seal hea mängu ja tänane mäng näitas ka, et saab nendega mängida küll. Pole kerge, aga saab. Seda liigat mängides on ikka tahtmine jõuda järgmisse ja järgmisse ringi, aga hetkel tuleb tunnistada reaalsust, et seis on 0:4 ja selleks hooajaks on eurosari sisuliselt läbi. Aga kaks viimast mängu teeme kindlasti au ja uhkuse peale ära ja ehk saame teistel pisut tuju rikkuda.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

Delfile antud mängujärgne intervjuu

TÜ/Rocki parim oli Brian Harper, kelle kontole kogunes 31 minutiga 23 punkti ja seitse lauapalli. Karolis Petrukonis viskas 15 punkti ja võttis viis lauapalli. Võrdselt 11 punkti said kirja Janar Talts ja oma senise karjääri parima euromängu teinud Saimon Sutt.

Elan Chaloni eest kogus enim punkte Jeremy Hazell – 24 punkti ja kaugvisked 4/8. Suurepärast viskepäeva näitas ka ameeriklane Tyler Kalinoski tabades 11st kolmesest seitse ning sai kokku 21 punkti ja viis lauapalli. Mängujuhi John Robesoni arvele kogunes 19 punkti ja 11 korvisöötu ning tsenter Devin Booker viskas 14 punkti ja võttis seitse lauapalli.

TÜ/Rockil on nüüd FIBA Europe Cup vahegrupis kirjas neli kaotust ja ees võõrsil mäng Foxtown Cantuga 27. jaanuaril ning 2. veebruaril lõpetatakse eurosari kodus Enisey vastu. Sel nädalal sõidavad tartlased aga pealinna, kus reedel 22. jaanuaril kell 18.30 ootab ees mäng TTÜga.

No Comments

Lisa kommentaar