Bill Amise 21 punkti lõpetasid Tartu Ülikooli kaotusteseeria

Balti liiga kolmemänguline kaotusteseeria sai kodusaalis lõpu Kedainiai/Triobeti vastu. Võrdse avapoolaja järel pani kodumeeskond paremuse maksma kolmandal veerandajal ja võitis kohtumise 91:70. Bill Amiselt parimana 21 punkti ja kaheksa lauapalli.

Tartu Ülikoolis koha sisse võtnud 800 inimest ei saanud pärast esimest poolaega sugugi rahulikult mängu vaadata. Meeskonnad pakkusid küll ilusaid pealtpanekuid, ent arvukate pallikaotustega esimene poolaeg lõppes kodumeeskonna 36:37 kaotusseisus.

Kolmanda veerandaja lõpuminutitel punus aga Tartu Ülikool 43:43 viigiseisult kokku 12:3 spurdi, milles pearolli mängis Bill Amis. Viimasele neljandikule mindi Tartu Ülikooli 55:46 eduseisus. Korra hoo sisse saanud, ei võtnud tartlaste mängumasin enne hoogu maha kui vahe oli paarikümne punkti peal. Siis sai juba pakkuda ka ilukorve, millest märkimisväärseim oli Tanel Kurbase alley-oop pealtpanek Kristo Saage söödust. Tartu Ülikool võitis mängu 91:70 ja kirjutas sellega Balti liiga tabelisse kolmanda võidu.

Bill Amis juhtis punktitoojate edetabelit 21 punktiga, lisaks ka kaheksa lauapalli. Efektiivselt tegutsenud Rain Veidemani arvele jäi 18 punkti, kuus korvisöötu ja neli vaheltlõiget. Vallo Allingu sai hakkama kaksikduubliga visates 15 punkti ja võttes 10 lauapalli. Tanel Kurbase arvele jäi 14 punkti. Tartu Ülikoolil puudus vigastuste tõttu kolm põhikoosseisu mängijat: Timo Eichfuss, Marek Doronin ning viimasena sai vigastatute nimekirja ka Rain Raadik, keda vaevab jalahäda.

David McClure oli kaotajate parim 19 punkti ja 10 lauapalliga. Mängujuht Chris Lowe jäi 11 punkti ja kuue lauapalli peale.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreeneri Indrek Visnapuu hinnangul tõi mängu pöörde kolmanda veerandaja hea kaitsemäng. „Esimesel poolajal jõudsid nad meie tempoga kaasa joosta, aga teisel saime oma kaitse paremini pidama ja see tõi tulu,“ ütles Visnapuu. „Kui me saame palli kätte lauast või nende eksimusest, siis on rünnakut oluliselt kiirem alustada ja see lõppeb ka resultatiivselt.“

Balti liigas on seitsme mänguga kogutud kolm võitu ja neli kaotust ning sellega ollakse turniiritabelis Kalev/Cramo järel teisel kohal.

Tartu Ülikooli mängud jätkuvad reedel kui sõidetakse mängima Valga Korvpallikooliga. Kohtumine algab Valga spordihoones kell 19.00.

Üks kommentaar

  1. Kus ülekande ajal heli oli? KOmmentaatoreid polnudki… issanda nüri on küll sedasi pallimängu jälgida, nagu püksata oleks saade. Tooge nood kaks tola tagasi, kes taustal kildu panid…

    Vasta
    1

Lisa kommentaar