Belglaste vastu teeniti kuues järjestikkune eurovõit

Tartu Ülikool/Rocki meeskond pidas teise kohtumise EuroChallenge teises ringis ja kodusaalis alistati tasavägises, aga üldiselt Rocki kontrolli all kulgenud kohtumises belglaste Antwerpen Giants 82:74. Kuuenda järjestikkuse eurovõidu peasangar oli Augustas Peciukevicius, kelle arvele kanti 24 punkt, kuus lauapalli ja neli korvisöötu.

Tartu Ülikooli spordihoones korraliku meluga toimunud kohtumist kontrollisid üldjoontes väljakuperemehed. Avaveerandaja 23:17 võitnud tartlased lasid teisel neljandikul Belgia „hiiglased“ küll pisut mängu tagasi kui Giantsil hakkas pahandust tegema nende kõige värskem (ja seega ka vähemskauditud) mängija Ryan Pearson. Vahepeal neljapunktiliseks paisunud kaotusseisu suutis TÜ/Rock poolajaks siiski tagasi mängida ja esimene poolaeg lõppes 38:38 viigiseisul.

Kolmanda veerandaja alguses vedasid leedukad Augustas Peciukevicius ja Vilmantas Dilys Rocki mängu kenasti käima ja peagi juhtis Rock juba kolme-nelja punktiga. Veerandaja teisel poolel suudeti kolmepunktiline eduseis suurendada viimaseks neljandikuks 11 punktiliseks ja TÜ/Rocki edunumbri enne viimast kümme mänguminutit olid 64:53.

Nagu selle taseme võistkonnad ikka, siis ei andnud ka Giants viimasel neljandikul alla ja tasapisi võideldi end mängu tagasi. Veerandaja keskel oli Rocki eduseis 69:66 ning veel kaks minutit enne lõppu oli vahe vaid kolm punkti seisul 75:72. Tartlastel tegi aga skoori pidurdamatus hoos olnud Peciukevicius ning murdehetkeks sai Giantsi rünnak pärast minutilist mõttepausi, millega korvi alla mängiti täiesti vabaks Roel Moors, aga ameeriklane oskas sealt palli ära kaotada. Dilyse ja Peciukeviciuse vabavisked tegid vahe taas soliidsemaks ja Peciukeviciuse läbimurre tegi lõppskooriks 82:74 võidu TÜ/Rockile.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul on võiduga üks samm kolmest tehtud. „Mingil hetkel teisel veerandajal kaotasime pisut rütmi ja nad hakkasid saama lihtsaid korve kiirrünnakutest. Saime selle aga siiski kontrolli alla ja kaitses kinni need mehed, keda me enne mängu ohtlikeks pidasime. Et meil oli ainult ühe mängu video nende nr 9 (Ryan Pearson) kohta, siis muutus tema mängu mustaks hobuseks ja tegi meile palju pahandust,“ sõnas Kullamäe. „Aga kokkuvõttes müts maha meeste ees ja nüüd on üks samm kolme kodumängu võitmise teel tehtud.“

TÜ/Rocki eest kogus üleplatsimehena Augustas Peciukevicius 24 punkti, kuus lauapalli ja neli korvisöötu. Vilmantas Dilyse arvele jäi 20 punkti ja seitse lauapalli ning Timo Eichfuss toetas 10 punktiga.

Ryan Pearson oli Giantsi parim 21 punktiga, Roel Moor lisas 15 ja tagamees Frank Turner 12 punkti.

TÜ/Rockil on nüüd I alagrupis kirjas kaks võitu kahest mängust ja sellega ollakse alagrupis ainuliidrid. Järgmine võimalus võidulisa teenida on nädala pärast kui kodus võetakse vastu eelmisest hooajast tuttav Gaz Metan Medias, kes täna jäi oma kodusaalis alla Krasnõe Krõljale kolme punktiga.