Belgias küll kaotati, ent kindlustati alagrupi esikoht

Tartu Ülikool/Rock pidas eelviimase EuroChallenge vahegrupi kohtumise Belgias ning mängus Antwerpeni Giantsiga tuli vastu võtta kaheksa võidumängu järel esimene kaotus tulemusega 59:64. Sellegipoolest kindlustati sellega alagrupi esikoht ning koduväljakueelis veerandfinaalides. Janar Talts kogus meeskonna parimana 16 punkti ja kaheksa lauapalli.

Antwerpeni Lotto Arenal peetud kohtumist jälgis tribüünilt paar tuhat inimest ehk saal oli pooltäis. Areeni teisel tasandil oli koha sisse võtnud ligi 50pealine eestlaste seltskond, kes mängu ajal korralikku häält tegid. Hoolimata korralikust toetusest ei kulgenud TÜ/Rocki mäng viimasele ajale omaseks saanud tempoga. Vastaste füüsiline kaitsemäng jättis küll vabasid viskekohtasid, aga kuidagi ei suudetud korvidega sõbraks saada ja nii püsis mäng skoorivaene ja tasavägine. Esimese veerandaja võitis kodumeeskond 19:17 ning teisel veerandajal suutis TÜ/Rock hoolimata kesisest visketabavusest haarata mänguohjad ning poolajale mindi tartlaste 33:30 eduseisus.

Kaheksa euromängu järjest võitnud TÜ/Rock ei saanud ka teisel poolajal korralikku hoogu üles ning kuigi kolmanda veerandaja keskel saadi korraks vahe ühele punktile seisul 43:44, hoidsid väljakuperemehed initsiatiivi ja enne viimast neljandikku oli TÜ/Rock jäänud 43:52 kaotusseisu. Samas suuruses püsis vahe kuni viimaste minutiteni ning teadmisega, et vahegrupi esikoht ja seega ka veerandfinaalide koduväljakueelis kindlustatakse kuni seitsmepunktilise kaotusega, muutus mängu iseloom ja peamiseks sihiks sai kaotusseisu hoidmine lubatu piires. Viimaste minutitega suudetigi vahet vähendada ja mängu lõpptulemusega 59:64 olid rahul nii TÜ/Rocki treeneritepink kui ka võõrustajad, sest nemad säilitasid lootuse edasipääsule – selleks tuleb neil võõrsil alistada Samaara.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul oli mängu võidust olulisem see, et kindlustati koduväljakueelis. „Antwerpen mängis täna väga hea mängu ja nende füüsiline kaitse, eriti kolmandal veerandajal tegi meile peavalu,“ sõnas Kullamäe. „Kui korvpalli mängitakse, siis on võit kahtlemata tähtis, aga täna olime olukorras, kus oluline oli kindlustada alagrupi esikoht ja seega ka koduväljakueelis veerandfinaalis. Selle ülesandega saime hakkama ja kui see tuli läbi kaotuse, siis olgu nii.“

Janar Talts kogus TÜ/Rocki parimana 16 punkti ja kaheksa lauapalli. Võrdselt 10 punkti peale jäid leedukad Augustas Peciukevicius ja Vilmantas Dilys. TÜ/Rock kaotas lauavõitluse 35:40 ning tabas väljakult viskeid 23/65 ehk 35,4% (kolmesed 7/28, 25%).

Antwerpen Giantsi parim oli nende lühikesekasvuline mängujuht Frank Turner 15 punkti ja kolme korvisööduga. Jean-Marc Mwema kogus kaksikduubli 13 punkti ja 10 lauapalliga. Barry Stewarti arvele jäi 11 punkti.

TÜ/Rockile oli see esimene kaotus vahegrupi nelja võidu kõrvale. Sellega juhitakse siiski kindlalt alagruppi ning korvide vahe on selline, et kellelgi teisel pole enam võimalik mööda minna. Seega on lisaks kohale veerandfinaalides kindlustatud ka koduväljaku eelis ehk kahe võiduni peetava seeria esimene ja vajadusel kolmas kohtumine peetakse Tartus.

TÜ/Rocki järgmine mäng on juba reedel, 21. veebruaril kui kell 19.00 võõrustatakse TTÜ KK meeskonda. EuroChallenge vahegrupiturniir lõpetatakse mänguga Rumeenias kui teisipäeval, 25. veebruaril sõidetakse külla Gaz Metan Mediasele.

[fbphotos id=794138133946982]

No Comments

Lisa kommentaar