BC Wolves pääses Tartus napilt

Põhja-Euroopa liiga raames tuli Tartusse mängima Leedu liiga tippu kuuluv Vilniuse BC Wolves. Kodumeeskond Tartu Ülikool Maks & Moorits suutis külalisi korraliku pinge alla panna ja juhtis enamiku mängust, ent alles viimasel minutil said hästi komplekteeritud Wolves juhtima ja võitsid lõpuks mängu 79:77. Jalan McCloud sai kirja kaksikduubli 15 punkti ja 10 korvisööduga, samuti kaksikduubliga lõpetas Tomaš Pavelka kogudes 16 punkti ja 12 lauapalli.

Tartu Ülikooli spordihoonesse oli esmaspäeva õhtul mängu vaatama kogunenud ligi 600 inimest ja nad ei pidanud oma õhtuse tegevuse valikus pettuma. Hästi mänguks valmis olnud Tartu meeskond sai kohe algusest peale mängu enda kätte ja hea visketabavusega võideti avaveerand 27:16. Vilniuse Wolvesi suurim staar Jeffery Taylor suutis meeskonda teisel veerandil küll paremini mängus hoida, aga poolajaks säilis Tartu 44:32 eduseis.

Tasavägise kolmanda veerandi järel oli kodumeeskonna edu kahekohaline seisul 64:54. Neljandal veerandil aga hakkas vastu seina surutud Wolvesil mäng paremini sujuma ja nende snaiper Adas Juškevicius tõi veerandiga 12 punkti. Koos Tayloriga vedasid nad Wolvesi Tartule järele ja esimest korda said külalised ette poolteist minutit enne lõppu. Märt Rosenthali vabavisked viigistasid veelkord seisu, aga külalised tõid vabavisetest punkte ja nii sai Wolves lõpuks kirja 79:77 võidu.

Tartu särgis said kaks mängijat hakkama kaksikduubliga – Jalan McCloud tõi 15 punkti ja andis 10 korvisöötu ning Tomaš Pavelka viskas 16 punkti ja võttis 12 lauapalli. Andrii Voinalovych lõpetas mängu 17 punktiga ning Leemet Böckler lisas 10 silma ja viis lauapalli.

Kogenud ja tituleeritud Jeffery Taylor oli Wolvesi parim 22 punkti ja kolme lauapalliga. Eric Buckner kogus kaksikduubli 13 punkti ja 11 lauapalliga. Adas Juskevicius lõpetas 13 punkti peal.

Tartu meeskonnal on nüüd Põhja-Euroopa liigas kaks võitu ja kaks kaotust.

Liiga mängud jätkuvad juba homme kell 18.00 kui külla tuleb Poola liigas teist kohta hoidev BM Stal Ostrow. Mängunädala lõpetab reedene Eesti-Läti liiga mäng BK Ventspilsiga.

No Comments

Comments are closed.