BBLi vahegrupis jätkatakse võidulainel

Tartu Ülikool/Rock pidas oma Balti liiga kolmanda vahegrupi kodumängu ja jätkab ka pärast Valmieraga kohtumist vahegrupi liidrina olles võitnud kõik kolm mängu. Valmiera alistati skooriga 69:62 ja suurim roll selles oli Justin Ingramil, kelle arvele kanti 16 punkti.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul näitasid mõlemad meeskonnad võitluslikku mängu. „Väga võitluslik mäng mõlemalt poolt. Teadsime, et Valmiera on võitluslik sats ja seda nad ka täna tõestasid – olid suurelt taga, aga ei andnud järgi ja mõlemad mängisid kaitses suure tahtmisega. Rünnakutel eksisime liiga lihtsakäeliselt visetel, mängisime kohad välja, aga viskasime mööda, eriti teisel poolajal,“ sõnas Kullamäe. „Jaanuarikuus võitsime kõik mängud ja üldiselt kaitsepoolega on asjad korras olnud – oleme hoidnud satsid 60 punkti kandis, aga rünnak tekitas probleeme. Nüüd on mängudes väike vahe, kus puhkame üksteisest mõned päevad, vaatame rünnakupoole üle ja alustame ettevalmistust Leedu turneeks.“

Kodusaali tulede valgel mänginud TÜ/Rock alustas kohtumist hästi ja peagi juhiti 9:4, ent veerandaja lõpus lasti ka lätlased jooksma ja nii lõppes esimene veerandaeg tasavägisemalt seisult 18:14. Tartlased suutsid mänguohje enda käes hoida terve mängu, poolaeg võideti 39:27 ja kolmanda veerandaja keskel venis vahe korraks ka paarikümnele punktile.

Noortest meestest koosnev Valmiera punt ei andnud alla ja kaugvisete ning teravate läbiminekutega tuldi tasapisi jälle lähemale. Päris ohtlikku kaugusesse nad küll ei jõudnud, aga mängu lõpuminutitesse jagus piisavalt pinget, et Rocki mängijatele ja treeneritele jaguks mõtteainet ka edaspidiseks. TÜ/Rock võttis oma vahegrupi kolmanda võidu skooriga 69:62 ja jätkab grupi liidrina.

Justin Ingram kogus üsnagi tagasihoidliku visketabavuse juures (väljakult visked 6/18, kolmesed 4/5) 16 punkti. Marek Doronin oli lähedal kaksikduublile visates kaheksa punkti ja võttes 10 lauapalli.

Üleplatsimees oli aga lätlaste noor mängumees, vaid 19-aastane Janis Berzins, kes kogus 20 punkti ja võttis kuus lauapalli. Raimonds Gabrans viskas 13 punkti ja andis kuus korvisöötu.

TÜ/Rocki järgmine mäng on reedel, 8. veebruaril, mil Leedu turnee esimeses mängus kohtutakse kell 18.00 Sakalaiga. Kaks päeva hiljem pühapäeval on kell 17.00 vastaseks Šiauliai.

[fbphotos id=564189020275229]

0 kommentaari

Lisa kommentaar