BBL veerandfinaalis on teiseks poolajaks kümnene edu

Tartu Ülikool/Rock võttis Balti liiga veerandfinaali esimeses mängus vastu põhiturniiri seitsmenda võistkonna Liepaja Triobeti. Skoorivaeses mängus võeti kindel 59:49 võit ja nii saab teiseks mänguks Liepajasse kaasa võtta kümnepunktilise edu. Janar Talts kogus TÜ/Rocki parimana 12 punkti ja kuus lauapalli.

Et playoff mängus on võitmisest olulisem mitte kaotada, siis nägi TÜ spordihoonesse tulnud publik kaitsest lähtuvat korvpalli. Kodumeeskond haaras avaminutitest peale initsiatiivi enda kätte ja kuigi veerandaja keskel jäädi korraks kaotusseisu, tehti veerandaja lõpus 7:0 spurt ja võideti avavaatus 15:11.

Teisel veerandajal hoidsid tartlased eduseisu ja muidu küllaltki rohkelt skoori tegev Liepaja meeskond püsis kenasti kontrolli all. TÜ/Rock võitis poolaja 28:20.

Poolajapausil tegi Liepaja oma mängu pisut korrektuure ja mõne minutiga tehtud 7:0 spurdiga jõuti punkti kaugusele. TÜ/Rockil vedas mängu taas käima Joosep Toome kaugvise ja edasi viis järjestikkust punkti Janar Taltsilt. Kriisa teine kaugvise suurendas vahe juba kümnele ja sellest väiksemaks see mängu lõpuni ei läinudki. Kolmanda veerandaja järel oli seis 45:36 TÜ/Rockile.

Viimasel neljandikul venitasid võõrustajad eduseisu veelgi suuremaks ja juhtisid kolm minutit enne lõppu juba 59:44. Aga et võitja selgub kahe mängu kokkuvõttes, siis pingutasid Liepaja mängijad lõpuni ja vähendasid esimese mängu lõpusireeniks kaotuse kümnele punktile. TÜ/Rocki võidunumbrid olid 59:49.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul võitlesid mehed lõpuni.

Nagu arvata võis, siis oli see klassikaline paly-off mäng – kinnine ja kaitsest lähtuv mäng. Individuaalses plaanis mängisime kaitses hästi ja saime teatud mängijatega hästi hakkama. Rünnakul aga tegime liiga palju eksimusi, pallikaotusi ja viskasime lihtsad visked korvi alt mööda. Arvestades seda, peame kümnepunktilise eduga rahul olema. Et paarist edasi minna, siis peame Liepajas kindlasti tabama paremini ja hoidma ära lihtsaid eksimusi. Võitluse poolelt olid mehed tublid ja võitlesid kõik 40 minutit.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

TÜ/Rocki parim oli 12 punkti ja kuue lauapalliga Janar Talts. Valmo Kriisa tabas kolmest kolm kaugviset ja lõpetas üheksa punkti peal. TÜ/Rocki ridades said käe valgeks kõik 10 platsil käinud meest.

Liepaja Triobeti parim oli 15 punkti ja kaheksa lauapalliga Lauris Blaus. Mängujuht Andrius Mazutis viskas 10 punkti ja võttis kuus lauapalli.

Paari võitja selgub teisipäeval, 3. märtsil kell 19.30Liepajas. Kahe mängu kokkuvõttes parem läheb kokku paari Ventspils –Pyrintö võitjaga ning selles paaris võitis avamängu Ventspils 70:64.