BBL pronksiseeriat alustati võiduga

Tartu Ülikool/Rock võttis Balti liiga pronksiseeria avakohtumises kodusaalis vastu soomlaste Tampere Pyrinto meeskonna. Kindlalt tartlaste kontrolli all kulgenud kohtumine lõppes TÜ/Rocki 75:62 võiduga. Vinny SImpson kogus võidumängus 20 punkti ja viis korvisöötu.

Tartu Ülikooli spordihoones peetud mängu jagus tasavägisust teise veerandaja keskpaigani. Esimesed kümme mänguminutit võitsid küll soomlased, ent teise veerandaja keskel sai kaheksa mehega mängindu TÜ/Rock Vilmantas Dilyse ja Timo EIchfussi korvidest minema ja 9:3 spurdiga võideti avapoolaeg 36:29.

Teisel poolajal kulges mäng juba märksa enam kodumeeskonna tahtmise järgi. Kuigi tartlastel oli vigastusega väljas Augustas Peciukevicius, Tanel Kurbas ja Marek Doronin, suudeti ikkagi Balti liiga kõige resultatiivseim meeskond hoida ohjes ning kolmanda veerandaja teises pooles tehtud 10:4 spurt venitas vahe enne viimast neljandikku 14le punktile seisul 58:44.

Viimase neljandiku esimene osa läks kodumeeskonnal küll üle kivide ja kändude ning kui mängitud oli viis minutit, oli visatud vaid kaks punkti. Õnneks ei suutnud ka Pyrintö mingit suuremat spurti ette võtta ning kui mõlemad meeskonnad taas oma sihikud õigeks said, jätkus skoorimine võrdses tempos. Kaks sekundit enne lõppu tabas Janar Talts kaugviske, mis lõppseisuks 75:62 tegi. Arvestades seda, et pronksmedalid jagatakse kahe mängu kokkuvõttes, siis on iga korv väga oluline ning nüüd on tartlastel pühapäevaks Soome kaasa võta päris korralik eduseis.

TÜ/Rocki peatreeneril Gert Kullamäe oli hea meel, et kaitses suudeti vastane hoida kontrolli all.

Hea meel, et võitsime ja oleme nüüd seeria poolajaks 13ga ees. Eriti hea meel on kaitse üle. Tegemist on ikkagi BBLi resultatiivseima meeskonnaga ja meie eesmärk oli nad hoida 60-70 punkti peal. Sellega saime hakkama. Rünnakul veel parandamisruumi on. Nüüd peame puhkama, sest mõned mehed said täna palju minuteid ja loodetavasti suudavad nad pühapäevaks taastuda ning saame medalitega tagasi tulla. Õnneks ei teinud täna keegi tervisele liiga ja ehk saab Soomes Marek meid ka pisut aidata.Gert Kullamäe, TÜ/Rocki peatreener

TÜ/Rocki eest kogus enim punkte Vinny Simpson – 20 punkti ja viis korvisöötu. Vilmantas Dilyse arvele jäi kaksikduubel 17 punkti ja 13 lauapalliga. 11 punkti, kuus lauapalli ja korvisöötu sai kirja Janar Talts. TÜ/Rock võitis lauavõitluse 46:36 ning andis 17 korvisöötu vastaste üheksa vastu.

Tampere Pyrintö parim oli 17 punkti ja 10 lauapalliga Benjamin Raymond. Damon Williams kogus 17 punkti ja kuus lauapalli ning Kelvin Lewise arvele jäi 11 punkti.

Pronksiseeria teine kohtumine on pühapäeval Tamperes kell 17.15. Mängust teeb ülekande ka Viasat Sport Baltiv, aga ülekanne algab orienteeruvalt kell 17.45 – pärast Inglise liiga jalgpallikohtumise lõppu. Pronksmedalid saab kaela meeskond, kes juhib kahe mängu kokkuvõttes.

Taas kodus mängib TÜ/Rock juba kolmapäeval kui algust tehakse Alexela KML veerandfinaalseeriaga ning vastaseks on Valga/Maks&Moorits. Pall pannakse mängu kell 19.00.

One Comment

Lisa kommentaar