BBL pronksiseeria kaotati ühe punktiga

Tartu Ülikool/Rockil oli Leedus Utenas võimalus teist aastat järjest võita Balti liiga pronksmedalid, aga paraku ei piisanud kodus ette võidetud üheksapunktilisest edust. Utena Juventus võitis korduskohtumise 62:52 ja seega kogu seeria 125:124. Janar Talts oli taas TÜ/Rocki parim 21 punkti ja kaheksa lauapalliga.

Tartlased alustasid kohtumist enesekindlalt. Juventust hoiti mitu minutit kuival ning avaveerandaja võitis TÜ/Rock 18:14. Teise veerandaja 6:0 spurdiga hakkas aga Juventus oma kindlust tasapisi kätte saama. Kuigi esimesel poolajal ei tabanud hetke Leedu neljas meeskond ühtegi kaugviset, siis samasuguses punktihädas oli ka TÜ/Rock ja skoor kasvas väga visalt. Juventus kontrollis teist veerandaega ning Rashaun Broaduse vise viis meeskonnad poolajale leedukate 28:24 eduseisus.

Kolmanda veerandajaga läks vahe tasapisi täpselt lubatu piirile ja edasi hakkasid mõlemad meeskonnad skoori lugema kahe mängu kokkuvõttes. TÜ/Rocki korvipõud jätkus, samas kui Juventusel hakkas tuure koguma vahetusmees Saulius Kulvietis. Tema vedamisel juhtis Juventus veerandaja keskel mängu juba 40:29 ja ka seeriat kokkuvõttes kahega. Veerandaja lõpuks oli seis juba 46:34 Juventusele.

Suuremaks vahet siiski ei lastud ja TÜ/Rocki poolelt võttis vastutuskoorma enda peale Janar Talts. Kuigi viie veaga langesid pingile nii Joosep Toome kui Gert Dorbek, hoidsid Taltsi korvid seeriat tasavägisena ja lõpulahendus tuli mängu viimaste rünnakutega.

Poolteist minutit enne lõppu oli TÜ/Rock suutnud vahe kuuele vähendada, aga Juventuse poolelt vastasid endine rockimees Egidijus Dimsa ja Broadus. Viimane sai veel lisaks õiguse vabaviskele, mille ta mööda pani. Broadusele vabaviske kinkinud Augustas Peciukevicius rehabiliteeris end korraks tabades keskpositsiooniviske, mis pronksi taas TÜ/Rocki pingile lähemale viis. Kümmekond sekundit enne mängu lõppu mängis end aga Dimša viskele, mille aitas sisse Arvydas Šiksnius ja tablool oli seis 62:52. Peciukeviciusel oli veel võimalus neli sekundit enne lõppu audist lahti mängitud rünnak korviga lõpetada, aga leedukas ei tabanud ja nii tuli tartlastel alla neelata eriti valus kaotus – BBL pronksiseeria kaotati ühe punktiga.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul olid murekohaks teine ja kolma veerandaeg. 

Rünnakul olime täna saamatud. Esimesed kümme minutit olid meeskondlikult hästi nii rünnakul kui kaitses. Teisel ja kolmandal aga lagunes rünnak täielikult – pallikaotused, möödavisked, ebakõla ja valed lahendused. Tänu Janari individuaalsetele sooritustele neljandal veerandajal olime mängus viimaste sekunditeni. Aga kui kokkuvõttes 50 punkti viskad, siis on üliraske mängus püsida. Me oleme tavaliselt 15+ korvisöödu meeskond, aga täna tegime kogu mängu peale kuus korvisöötu – seegi näitab, kui konarlik meie mäng oli. Kahju, et seeria nii valusalt lõppes, sest meil oli tegelikult hoolimata kehvast mängust võimalus medalid kaela saada.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

Janar Talts oli mäekõrguselt parim TÜ/Rocki mängija 21 punkti ja kaheksa lauapalliga. Tanel Sokk lisas seitse punkti ja neli lauapalli. TÜ/Rockil ei teinud mängu kaasa põlveoperatsioonist taastuv Timo Eichfuss.

Neli meest jõudsid Juventuse särgis kahekohalise skoorini. Saulius Kulvietis kogus lõpuks 15 punkti ja kaheksa lauapalli. Egidijus Dimsa lisas 14, Rashaun Broadus 12 ja Arvydas Siksnius 11 punkti.

TÜ/Rock kohtub juba laupäeval, 4. aprillil Pärnus sealse korvpallimeeskonnaga ning sellega lõpetatakse ka Alexela KML põhiturniir, mille võidu tartlased juba on kindlustanud. Veerandfinaalseeriat TLÜ/Kaleviga alustatakse kodus reedel, 10. aprillil kell 19.00.

No Comments

Comments are closed.