BBL poolfinaalis tehti olukord raskeks

Tartu Ülikool/Rock pidas Balti liiga poolfinaalseeria avamänguVentspilsis ning pani end 49:74 kaotusega raskesse seisu. Kahe mängu kokkuvõttes parem liigub edasi Balti liiga finaali ning selleks tuleb tartlastel Läti meister alistada teisipäeval kodus vähemalt 26 punktiga. Tanel Sokk oli TÜ/Rocki parim 11 punkti ja kolme korvisööduga.

Ventspilsi Olümpiakeskuses peetud kohtumist alustas oma korraliku fänniarmee ees Tanel Kurbas küll ilusa blokiga ja Joosep Toome avas skoori, aga viie minutiga jäädi 2:10 kaotusseisu ja mängu dikteeris juba kodumeeskond. Ilma kaelanärvi vigastust raviva Gert Dorbekuta mänginud tartlased jäid avaveerandajal oma rünnakuga hätta ja Ventspils võitis avaveerandi 24:11.

Edasises mängus saadi vastased küll pisut pidama, aga endiselt oldi hädas oma rünnakute resultatiivse lõpetamisega. Tanel Soku kaugvise lõpetas esimese poolaja seisul 25:40.

Kolmanda veerandaja lõpp tekitas väikese lootuskiire kui punkte saadi vabavisetest ja Karolis Petrukonise alley-oop pealtpanek vähendas vahe taas 12 peale. Suuremat vabanemist see aga kaasa ei toonud ja neljandal veerandajal lükkasid võõrustajad taas täistuurid üles – vahe venis juba üle 20 punkti. Isegi Ventspilsi lõpulahendus sekund enne mängu lõppu õnnestus sajaprotsendiliselt ja koos lõpusireeniga viskas veaga korvi Harvey Grant ja tegi vabaviskega lõppseisuks Ventspilsi 74:49 võidu.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul näidati hooaja kõige kehvemat mängu.

See ei olnud see TÜ/Rock väljakul mida me oleme harjunud nägema. Kindlasti tegime täna kogu hooaja kõige kehvem mängu. Kõik, mis valesti sai minna ka läks nii rünnakul kui kaitses – jäime kohe alguses taha ja enam mängu ei saanud. See mäng tuleb võimalikult ruttu ära unustada ja teisipäeval on auküsimus näidata, et oleme paremad kui tänane pilt näitas.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

TÜ/Rocki parim oli 11 punkti ja kolme korvisööduga Tanel Sokk. Käe said küll valgeks kõik platsil käinud üheksa meest, aga kahekohalise punktisummani rohkem keegi ei jõudnud. Tartlaste visketabavus oli kaugelt 17% (4/23) ja kahepunktivisetes 40% (14/35). Lauavõitlus kaotati 36:40 ning anti vaid kaheksa korvisöötu lätlaste 19 vastu.

Ventspilsi eest kogus parimana Kristaps Janicenoks 15 punkti. Ameeriklasest tsentri Harvey Granti arvele kanti 14 punkti ja kuus lauapalli. Martins Meiers lisas 13 ja Artjoms Butjakovs 11 punkti.

Paari korduskohtumine on teisipäeval, 17. märtsil TÜ spordihoones kell 18.30. Finaalikoha tagamiseks on tartlastel küll vaja pisikest imet, aga neid on TÜ spordihoones varemgi juhtunud. Kindlasti ootab meeskond kõiki toetajaid saali, et kodupubliku ees finaalikoha eest väärikalt võidelda.