BBL poolfinaalide avavaatuses tuli vastu võtta kaotus

Tartu Ülikool/Rock alustas Balti liiga poolfinaalseeriat Prienai Tonybeti vastu ning kodusaalis tuli vastu võtta napp 66:68 kaotus. Kahe mängu kokkuvõttes parim liigub edasi Balti liiga finaali ning teine mäng on 8. aprillil Leedus.

Tartu Ülikooli spordihoones ligi tuhandepealise publik ees peetud mäng kulges tasavägises ja võrdsete meeskondade heitluses. Avaveerandajal hoidsid initsiatiivi väljakuperemehed ning veerandaeg lõppes skooriga 17:16. Teisel veerandajal pääses aga Prienai meeskond vanameister Lukauskise kaugvisetest ette ning külaliste eduseis püsis 5-6 punkti peal. Gert Dorbeku vise viis meeskonnad poolajale Prienai 41:38 eduseisus.

Teisel poolajal püsisid jõujooned samad – kodumeeskond TÜ/Rock ei lasknud küll külalisi kaugele, aga otsustavalt järgi võtta ka ei suudetud. Viimasele neljandikule mindi taas leedukate 54:50 eduseisus. Mängupilt püsis muutumatu kuni viimaste minutiteni, mil Vilmantas Dilyse võimas pealtpanek tartlasi äratas ning Augustas Peciukevicuse kaugvise tõi minut enne lõpp tabloole viigiseisu. Siiski oli Prienai 34-aastane Mindaugas Lukauskis taas see, kes külalised vahetult enne lõpuvilet ette viis ja sellega seeria esimese poolaja skooriga 68:66 enda kasuks kallutas.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul jääb meeskonnal heast rünnakurütmist puudu. „

Seeria esimese poolaja kaotasime kahega ja järgmiseks mänguks peame igal juhul leidma parema rünnakurütmi ja mängima meeskondlikumalt. Hetkel on see natuke kadunud ja liiga palju on individuaalset mäng. Samuti peame väljamängitud kohtadelt kindlasti paremini tabama kui oleme seda teinud viimastes mängudes. Aga kergemaks meil ei lähe – järgmise kolme nädala jooksul on ees 12 mängu ja peame selle hea rünnakurütmi läbi mängude leidma, sest treeninguks eriti aega ei ole.Gert Kullamäe, TÜ/Rocki peatreener

TÜ/Rocki poolel kogus Vilmantas Dilys parimana 12 punkti ja kaheksa lauapalli. Augustas Peciukevicius ning Vinny Simpson lisasid võrdselt 10 punkti.

Üleplatsimees oli aga Mindaugas Lukauskis 23 punktiga ning kaugvisked seejuures 4/7. Arturas Valeika panustas võitu 14 ning Martynas Linkevičius 12 punkti.

Kahe mängu kokkuvõttes parim meeskond mängib finaaliseerias, kus vastaseks on kas Šiauliai või Tampere Pyrintö. Selles paaris võitis esimese mängu kodus mänginud Šiauliai 82:81. TÜ/Rocki paaris saab võitja selgeks 8. aprillil Prienais.

Vahepeal on aga TÜ/Rocki ees ootamas kuus Alexela KML mängu ja juba kolmapäeval ristatakse piigid Tallinnas BC Kalev/Cramoga. Pall pannakse Saku Suurhallis mängu kell 19.00.

0 kommentaari

Lisa kommentaar