BBL Cupi poolfinaalis tuli vastu võtta kaotus Tarvalt

Traditsiooniliselt Balti liigat sisse juhataval BBL Cupil mängis Tartu Ülikool/Rock poolfinaalis võõrustaja Rakvere Tarvaga. TÜ/Rock kaotas poolaja 41:43 ja terve teise poolaja tagaajaja rollis olles ei õnnestunud lõpuvileks vahet kuuest punktist väiksemaks saada ja nii tuli vastu võtta 84:90 kaotus. Justin Ingram oli TÜ/Rocki resultatiivseim 20 punktiga.

Rakvere Spordihalli kogunenud üle 800 inimese nägid haaravat ja lõpuni põnevat võistlust. Avaveerandajal hoidsid mänguohjasid enda käes tartlased ja võitsid selle 23:20. Teisel veerandajal hakkasid kodumeeskonnal sisse sopsama kaugvisked ja nende mängujuht Reimo Tamm vedas meeskonna käima ning kogus ka ise poolajaga 12 punkti. Poolajavile kõlades oli Tarvas kohtumist 43:41 juhtima läinud.

Tartlaste jaoks osutus mängu komistuskiviks kolmas veerandaeg. Esimesel poolajal meeskonna resultatiivsiem olnud Justin Ingram jäi kolmandal veerandajal kuivale ning teine peamine rünnakukäik Egidijus Dimsa kogus veerandaja keskel kolmanda ja seejärel vaidluses neljanda vea. Samas said võõrustajad jällegi Reimo Tamme vedamisel hea hoo sisse ning nii venis vahe järjest suuremaks. Kolmanda veerandaja lõpuks juhtis Tarvas juba 71:53.

Kuigi korraks läks vahe ka 24 punkti peale, siis alla tartlased ei andnud. Justin Ingrami ja Kristo Saage kaugvisked ning Dimsa edukas tegutsemine korvi all vähendasid tasapisi vahet ja kui mängida jäi mõni minut jõudis TÜ/Rock kuue punkti kaugusele. Lähemale aga Tarvas ei lasknud ja nii tuli eelmise aasta BBL Cupi finalistidel täna vastu võtta 84:90 kaotus.

Justin Ingram kogus meeskonna parimana 20 punkti ja andis viis korvisöötu. Egidijus Dimsa lisas 18 punkti ja viis lauapalli. Kristo Saage arvele jäi 14 punkti ja seitse lauapalli.

Tarva eest kogus Reimo Tamm 18 punkti ja kaheksa korvisöötu. Maris Laksa viskas 16 ja Kaido Saks 11 punkti.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul ei leitud mängu jooksul head rütmi. „Pärast head esimest veerandaega läksin ehk vahetuste pisut liiale ja sellest tulenevalt ei leidnud kogu meeskond head rütmi,“ sõnas Kullamäe mängujärgselt. „Kaitses unustasime kokkulepitud asju ära ja rünnakul ka ei sujunud ka kõige ladusamalt.“

TÜ/Rock mängib BBL Cupi pronskimängus homme kell 14.30.

One Comment

Lisa kommentaar