BBL Cup finaalis ei suudetud Liepaja kaitsest läbi murda

Liepajas peetud Balti liiga karikaturniiri finaalis ei suutnud Tartu Ülikool/Rock oma ajaloo teist karikat koju tuua. Teist aastat järjest finaalis mänginud TÜ/Rock jäi alla Liepaja/Triobetile 61:74.

Liepaja Olümpiakeskuses peetud kohtumist valitses võõrustaja Liepaja/Triobet algusest peale. Nagu nii mõneski selle hooaja eelses kohtumises, oli tartlastel suuri probleeme rünnakute lõpetamisega. Lätlaste tihe ja agressiivne kaitsemäng sundis eksimustele ja skoor kasvas väga visalt. Tartlaste poolt vaadatuna 14:20 lõppenud avaveerandaja järel hakkasid tartlasi mängu tagasi vedama hästi vahetusest sekkunud Joosep Toome ning Valmo Kriisa. Esimese poolaja lõpuks oligi vahe saadud vaid neljale punktile seisul 36:40.

Ka teise poolaja avaminutitel oli TÜ/Rockil hea võimalus mängu initsiatiiv enda kätte võtta, aga šanss jäeti kasutamata ja nii hakkas kodumeeskond vaikselt eest ära minema. Uvis Helmanise juhendatavad Liepaja mängijad suutsid terve kohtumise agressiivselt kaitses mängida ning kolmandal veerandajal sunniti TÜ/Rock koguni seitsmel korral palli kaotama. Viimasele neljandikule mindi kaheksapunktilise vahega seisul 48:56. Neljanda veerandaja alguses oli TÜ/Rockil taas korvipõud ja nii venitasid Liepaja mängijad vahe järjest suuremaks ja lõpuminutitel enam võitjas kahtlust ei olnud ja Balti liiga karikas jäi sel hooajal 74:61 võiduga Liepajasse.

TÜ/Rocki eest kogusid nii Augustas Peciukevicius kui Joosep Toome võrdselt 13 punkti, leedukale veel lisaks viis korvisöötu. Karolis Petrukonise arvele jäi 10 punkti ja neli lauapalli. Tartlased tegid koguni 17 pallikaotust, millest 10 lõppesid Liepaja vaheltlõikega.

Liepaja/Triobeti parim oli 13 punkti ja nelja sööduga Mareks Jurevicius. Võrdselt 10 punkti said kirja Dwayne Johnson, Janis Antrops ja Edgars Zelionis.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul jäeti vastaste survega hätta.

Mängupilt oli täna ikka pettumus – võtsime valesid lahendusi vastu ka lihtsates olukordades, rääkimata surve all olekust. Nad surusid meid kõvasti ja jäime sellega hätta kogu mängu, rünnak jooksis umbe ja me ei leidnud häid käike. Tänane oli küll kehv mäng, aga kontrollmängudena saime kaks väga head päeva ja mängida vastastega, kes näitasid meie nõrgad kohad ära. Kui karikas on mängus, siis tahaks ikka võita, aga eks peame vaatama ka suuremat pilti.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

TÜ/Rocki hooajaeelsed kontrollmängud on seega nüüd läbi ja edasi jätkatakse juba Alexela KML mängudega. Hooaja avalahing on Tallinnas valitseva meistri Tallinna BC Kalev/Cramo vastu. Pall pannakse mängu Tallinna Arenal laupäeval, 4. oktoobril kell 17.00. Mängust teeb ülekande ka Delfi Sport ja TV6.

0 kommentaari

Lisa kommentaar