BBL alagrupiturniir lõpetati võiduga Juventuse üle

Tartu Ülikool/Rock pidas viimase Balti liiga alagrupiturniiri kohtumise ning alistas kodupubliku ees Utena Juventuse 77:62. Vilmantas Dilys sai kirja korraliku kaksikduubli visates 15 punkti ja võttes 10 lauapalli.

Kogu kohtumise juhtohje enda käes hoidnud TÜ/Rock tegi vahe sisse juba esimesel veerandajal. 21:14 lõppenud neljandiku järel püsis teisel veerandajal mäng tasavägine ja nii läksid meeskonnad poolajale seisul 38:29.

Kerget initsiatiivi hoidis kodumeeskond kaheksa mehega külla tulnud Juventuse üle kohtumise lõpuni, pisut hätta jäädi leedukate tsentri Karolis Petrukonise katmisega, aga õnneks oli ta ainus, kes Rocki head hoogu tõsisemalt ohustada suutis. Pigem oli Rocki tumehall viskepäev see, mis vahet suuremaks ei lasknud, sest kuigi rünnakud mängiti ilusasti lõpuni, ei kippunud visked tabama. Viimasele neljandikule mindi Rocki 57:44 eduseisus. Viimase veerandaja alguses tegid vastased 9:0 spurdi ja nii oli seitse minutit enne kohtumise lõppu vahe vähenenud kuuele punktile ja TÜ/Rock oli sunnitud järele mõtlemiseks kasutama minutilist pausi. Seejärel saadi aga mootor taas häälde ja nii võeti lõpuks kindel 77:62 võit.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul ei saadud korvilt täna kaant maha. „Hea on alagrupiturniir võiduga lõpetada. Kaitse poolel täitsime ülesande hoida vastane 60-65 punkti peal, aga rünnakul oli korvil kaas peal – väljamängitud kohad, mis tavaliselt oleme sisse visanud, täna ei läinud ja kõikidel mängijatel oli sihik pisut paigast ära,“ sõnas Kullamäe.

TÜ/Rocki eest kogus enim punkte Janar Talts, kelle arvele jäi 17 punkti. Vilmantas Dilysele kogunes 15 punkti ja 10 lauapalli. Timo Eichfuss viskas 13 ning Augustas Peciukevicius 12 punkti.

Juventuse suurim punktitooja oli Karolis Petrukonis 18 punkti ja 10 lauapalliga. Keyron Jamier Sheard viskas 11 punkti.

TÜ/Rock teenis Balti liiga alagrupiturniiril 12 mänguga kaheksa võitu ja neli kaotust ning platseerus sellega Pieno Zvaigzdesi ja Prienai Tonybeti järel kolmandale kohale. Edasi jätkatakse kaheksandikfinaalidega, aga et kõik mängud pole veel lõppenud, siis ei ole ka vastane hetkel veel paigas.

Järgmisel nädalal ootab TÜ/Rocki ees euromäng Belgias Antwerpenis, kus teisipäeval Eesti aja järgi kell 21.30 astutakse vastu Antwerpen Giantsile, keda kodus kindlalt võideti. Reedel, 21. Veebruaril võõrustatakse aga Alexela KML raames TTÜ KK. Pall pannakse mängu kell 19.00 ning piletid on müügil Piletilevis.

No Comments

Lisa kommentaar