BBL 1/8finaalide avapoolaeg võideti kindlalt

Tartu Ülikool/Rock astus suure sammu Balti liiga veerandfinaalide suunas, kui Lätis alistati ülikindlalt koduses liigas teist kohta hoidev Jekabpils 84:53. Neli meest jõudsid kahekohalise punktisummani ja enim tegi skoori Tanel Kurbas 16 punktiga.

Tasavägise ja pigem väljakuperemeeste initsiatiivil kulgenud avaveerandaeg ei andnud mingit märki tartlaste suurest üleolekust. Jekabpils võitis esimesed kümme mänguminutit 16:14 ning juhtis ka teise veerandaja keskel 21:19, ent siis alustas TÜ/Rock oma Balti liiga võõrsilmängude pikimat vahespurti. Algselt Vilmantas Dilyse korvidest ja edasi kogu meeskonna tugeva kaitse ning korraliku rünnakute lõpetamistega suudeti Jekabpils hoida kuni poolaja lõpuni kuival samas kui ise visati 18 punkti ning võideti poolaeg 37:21.

TÜ/Rocki hea hoog kandus ka teise poolaega ning veel kümme vastuseta punkti murdis Jekabpilsi lõplikult. Tartlased olid hakkama saanud 28:0 spurdiga ning kolmanda veerandaja lõpuks näitas tabloo seisu 62:33. Viimasel neljandikul püsis vahe 30 punkti ringis ja TÜ/Rock võttis lõpuks Läti liigas teist kohta hoidva Jekabpilsi üle kindla 84:53 võidu.

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe jagas mängijate suunas kiidusõnu.

Sügav kummardus kõikidele kuttidele, sest see on olnud raske sõit, aga kõik on õnneks sujunud väga hästi. Kaitses tegime täna sajaprotsendilise mängu ja kõik, milles olime kokku leppinud, toimis hästi. Vastane ei ole kindlasti nii nõrk kui skoor näitab, aga me olime hästi valmis ja kõik läksid vihaselt peale. Jõudsime eile ennast korralikult välja puhata ja valmistusime mänguks rohkem vaimse poole pealt ja see plaan õigustas ennast – saime reisi lõpuks hea emotsiooni.Gert Kullamäe, TÜ/Rocki peatreener
TÜ/Rockil said käe valgeks 11 mängijat. Tanel Kurbas kogus üleplatsimehena 16 punkti ja kolm korvisöötu. Võrdselt 15 punkti peale jäid Janar Talts ja Augustas Peciukevicius. Taltsile ka üheksa lauapalli ning Peciukeviciusele kuus korvisöötu ja viis lauapalli. Vilmantas Dilyse arvele jäi 12 punkti ja seitse lauapalli.

Jekabpilsi parim oli 15 punkti ja seitsme lauapalliga Troy Barnies. Jurijs Aleksejevs viskas 11 punkti ja võttis kuus lauapalli.

Võiduga astus TÜ/Rock suure sammu 1/8 finaalide võidu suunas, sest kahe mängu kokkuvõttes parem selgub Tartus esmaspäeval, 3. märtsil algusega kell 19.00 ning heas hoos oleval TÜ/Rockil on ees korralik edu. Veerandfinaalides tuleb vastane paarist Pasvalys Pieno Zvaigzdes – Liepaja ning seal võitis Pieno esimese kohtumise 92:79.

No Comments

Lisa kommentaar