Balti liigat alustati suure võiduga Jelgava üle

Tartu Ülikool/Rock pidas oma selle hooaja esimese Balti liiga mängu Läti linnas Jelgavas. Hooaja avalöök oli edukas ja pärast 46:33 võidetud poolaega hoidsid tartlased mängu oma kontrolli all ja teenisid lõpuks 96:62 võidu. TÜ/Rock eest said käe valgeks kõik mängijad, enim punkte kogunes Silver Leppikule, kes lõpetas mängu 20 punktiga.

Jelgava Olümpiakeskusesse kogunenud pealtvaatajad nägid, kuidas TÜ/Rock haaras mänguohjad enda kätte juba avaveerandajal, mis lõpuks võideti 24:12. Meeskondlikumalt tegutsenud Rocki mängijad suurendasid järjekindlalt vahet ja esimese poolaja lõpuks olid mänguaega saanud juba kõik kaasas olnud mängijad, enamik neist ka skoori teinud. Poolaja võitis TÜ/Rock 46:33.

Kolmandal veerandajal tihendati kaitsemängu veelgi ja sunniti lätlased korduvalt eksima. Heasse hoogu sai Silver Leppik, kelle punktidest vahe veelgi suuremaks läks. Pärast 72:46 võidetud kolmandat veerandaega oli selge, et tõsisemaks mänguks täna ei lähe ja neljanda veerandajaga veeretati mäng lõpuni ja 40 mänguminuti järel teenis TÜ/Rock Balti liiga tabelisse esimese võidu numbritega 96:62.

Neli kaugviset tabanud Silver Leppik lõpetas mängu meeskonna parimana 20 punkti peal. Ivan Nelyubovi arvele jäi 15 punkti ja kuus lauapalli. 18 minutit mänginud Timo Eicfuss panustas võitu 14 ja Joosep Toome 11 punkti.

Jelgava parim oli 10 punkti visanud lätlane Sandis Silavs.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul võeti Jelgavast kohustuslik võit. „Mängu tulemusega võib rahul olla, aga liiga palju oli kergeid pallikaotusi. Jelgavasuguse vastasega võiks olla neid tunduvalt vähem. Ma arvan, et võtsime kohustusliku võidu,“ sõnas Kullamäe mängujärgselt. „Ülehomme on Liepajaga tõsisem mäng, nüüd tuleb tänane mäng unustada ja keskenduda laupäevaseks. Väike küsimärk on Kristo Saage osas, kes täna pisut hüppeliigest väänas. Home trenn näitab, kuidas tal jalg on.“

TÜ/Rock vs Jelgava – 96:62
Veerandajad – 14:22, 19:24, 13:26, 16:24