Balti liigas avati võiduarve Barons kvartalsi vastu

Tartu Ülikool/Rock pidas oma hooaja esimese Balti liiga mängu Riias, kus kohtuti eelmisel hooajal tartlaste jaoks BBLi lõpetanud Riia Barons kvartalsiga. TÜ/Rocki kontrollis mängu ja võitis lõpuks 64:58. Neli meest viskasid 10 punkti ja Timo Eichfuss kogus ka sama palju lauapalle.

TÜ/Rocki jaoks oli heaks uudiseks meeskonna ühtlane mäng – koguni neli meest said kokku 10 punkti ja mitmed olid lauapallidega lähedal ka kaksikduublile. Ka kuupikkuselt vigastuspausilt naasnud Janar Taltsi mängusekkumine andis meeskonnale palju juurde – tema vajalikel hetkedel visatud 10 punkti ja üheksa lauapalli ning kolm viskeblokeeringut hoidsid kohati meeskonda turvalises eduseisus.

Siiski päris rahul ei saa TÜ/Rocki mängijad ilmselt oma sooritusega olla, sest kuigi mängu juhiti algusest peale ning poolaeg võideti 37:27 ei suudetud otsustavat äraminekut ette võtta ja kolmandal veerandajal lasti lätlased korraks isegi kolme punkti kaugusele. Kiiresti saadi küll kaitse taas pidama ja paar kerget korvi (neist üks Taltsi vaheltlõige ja pealtpanek) suurendasid vahe taas kahekohaliseks ja võimaldasid lõpuni eduseisu hoida. Ühtlase tegutsemisega võideti kohtumine lõpuks 64:58 ja kirjutati Balti liiga tabelisse esimene võit.

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe tõi murekohtadena välja realiseerimise ja vastaste ründelauad. „Dikteerisime küll tervet mängu, aga otsustavat murrangut ei suutnud teha. Rünnakul oli meie realiseerimine väga halb – lihtsates olukordades möödavisked, vabavisked. Kui need paremaks saavad, siis on rünnakul kindlasti palju lihtsam,“ sõnas Kullamäe. „Kaitse poole pealt oleme sel sügisel hädas olnud oma laua kontrollimisega – nad said palju ründelauda, kuigi ei ole suured ja pikad. Liiga palju kordusviskeid ja lihtsates olukordades. Selles vallas on kaitse poole pealt arenemist.“

TÜ/Rocki eest sel hooajal esimese mängu teinud Janar Taltsi kohta jagus peatreeneril kiidusõnu. „Janar tegi hea mängu arvestades, et pole kuu aega mänginud ja mängutunnetus pole võib-olla kõige parem. Aga tema kogemused ja mängulugemine eelkõige kaitses, positsioonide valik ja olukordade hindamine on kindlasti kasuks meeskonnale.“

Kuigi mitu meest olid lähedal kaksikduublile jõudis ainsana 10 punkti ja 10 lauapallini Timo Eichfuss. Samuti 10 punkti viskasid Janar Talts (9 lp), Uros Lukovic (9 lp) ning Vincent Simpson (5 rs). Üheksa punkti ja üheksa lauapalli peale jäi Augustas Peciukevicius.

Üleplatsimees oli Barons kvartalsi Agnis Cavars 18 punkti ja seitsme lauapalliga. Karlis Apsitis lisas 16 punkti ja kuus lauapalli.

TÜ/Rock peab oma järgmise mängu koduseinte vahel, kui laupäeval, 12. oktoobril võõrustatakse Pasvalyse Pieno Zvaigzdesi, mille ridades mängib eelmisel hooajal TÜ/Rockis mänginud Egidijus Dimsa. Kohtumine algab kell 17.00 ning mängu piletid on müügil Piletilevi müügipunktides.

No Comments

Lisa kommentaar