Balti liiga vahegruppi alustati kindla võiduga

Tartu Ülikool/Rock tegi algust Balti liiga vahegrupimängudega ja esimeses kohtumises alistas kodusaalis kindlalt Leedust külla sõitnud Vilniuse Sakalai 103:60. Rain Veideman kogus võitjate kasuks parimana 20 punkti.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul taheti mäng võita võimalikult suurelt. „Püüdsime hoida maksimaalset kontsentreeritust kõik 40 minutit ja isegi suures eduseisus jalga mitte sirgeks lasta. Vahegrupis on tähtis kõik kodumängud kindlasti võita ja seda võimalikult suurelt,“ sõnas Kullamäe. „Hea on see, et mängus, mille võidame neljakümnega tegime ainult kaheksa pallikaotust. Viimasel ajal on just pallikaotused meie murelaps olnud. Pahupoolele jääb aga see, et Ivan Nelyubov väänas pisut hüppeliigest ja tema laupäevane mäng on kahtluse all.“

Tartu Ülikooli spordihoones peetud kohtumist juhtis TÜ/Rock avaminutitest peale. Korralikku kaitsemängu näidanud kodumeeskond sai nii mõnegi vaheltlõike ja seejärel lihtsa korvi, avaveerandaeg lõppes seisuga 25:10. Bussist otse mängule tulnud Sakalai ei saanud hõlpu ka teisel veerandajal ja Rock tegi neljandiku keskel 18:0 spurdi ning poolajavileks oli seis 49:21.

Kolmandal veerandaja alguses tekkis tartlaste mängu väike ebakindlus ja paar pallikaotust ning eksimused kaitses lasid leedukad paarikümne punkti kaugusele, aga veerandaja lõpp kuulus taas väljakuperemeestele ja Justin Ingrami resultatiivne tegutsemine viis vahe taas üle 30 punkti. Viimasel veerandajal langesid külalistel viie veaga pingile kaks mängijat ja vaid kaheksakesi mängule tulnud leedukatel ei jätkunud jõudu mängus püsimiseks. Lõppskooriks kujunes TÜ/Rocki kindel 103:60 võit.

Teisel poolajal hästi vahetusest mängu sekkunud Rain Veideman viskas Rocki parimana 20 punkti. Justin Ingram kogus 17 punkti ja viis korvisöötu. Egidijus Dimsa arvele jäi 12 punkti ja kuus lauapalli ning Vallo Allingu ja Kristo Saage tõid võidumängus võrdselt 10 punkti.

Sakalai parim oli 13 punktiga Justas Sinica. Kõik oma punktid esimesel poolajal visanud tsenter Ignas Ramasauskas lõpetas 12 punktiga ning noor tagamees Jokubas Gintvainis tõi 10 punkti.

TÜ/Rockil on nüüd edukas vahegrupimängude algus tehtud ja juba kahe päeva pärast on võimalus taas kodus võidulisa hankida. Laupäeval, 12. jaanuaril kell 15.00 võõrustatakse Šiauliai meeskonda, kes Leedu meistrivõistlustel hoiab praegu viiendat kohta.