Balti liiga saadi vahegrupis esimene kaotus

Balti liiga vahegrupimängus tuli Tartu Ülikool/Rockil vastu võtta kaotus ja seda võõrsil mängus Šiauliaiga. Vahegrupi esimene ja Balti liiga hooaja teine kaotus tuli numbritega 75:91. Justin Ingram oli suurim punktitooja 19 punktiga.

TÜ/Rocki peatreeneri kohuseid täitnud Toomas Kandimaa sõnul oli mängu võti teises veerandajas. „Me ei saanud teisel veerandajal kaitset pidama ja lasime nad liialt jooksma. Pärast meie rasket viset said nad lauapalli ja vastasid kohe kiirrünnakuga,“ iseloomustas Kandimaa mängu murdehetki. „Šiauliai kodus on ikkagi keeruline, aga me ei teinud enda poolt ka head partiid ja pigem jäi asju miinuspoolele. Nüüd tuleb Valmiera vastu teha korralik mäng.“

Šiauliai Arenal peetud kohtumist jälgis tribüünilt ligi pool tuhat silmapaari. Šiauliai, keda Rock kodus võitis 16 punktiga, alustas kohtumist hästi ja pärast tasavägist avaveerandaaega tegi suurema vahe sisse teise veerandaja alguses, kui tartlased hoiti viie minuti jooksul kolme punkti peal ning ise visati selle ajaga 11 punkti. Tasapisi venis vahe 15 punkti kanti ja poolaja võitsid võõrustajad 51:36.

Teisel poolajal üritasid Rocki mängijad küll vahet väiksemaks võidelda, aga et hetkel Leedu liigas viiendat kohta hoidev Šiauliai oli oma sõiduvette lastud, siis kujunes see liialt kõvaks pähkliks. Suuremat lagunemist viimasel neljandikul õnneks ei toimunud ja vahepeal juba 20 punkti peale veninud vahe õnnestus lõpuks mängida 16 peale ehk kahe mängu kokkuvõttes on Šiauliaga korvide vahe nullis.

Justin Ingram kogus TÜ/Rocki resultatiivseimana 19 punkti ja andis kolm korvisöötu. Egidijus Dimsa sai hakkama kaksikduubliga visates 15 punkti ja võttes 10 lauapalli. Rain Veidemani arvele jäi 11 punkti. TÜ/Rocki juhendas teist mängu peatreenerina Toomas Kandimaa, kuna Gert Kullamäe ei saanud perekondlikel põhjustel Leedu turneed kaasa teha.

Šiauliai ridades jõudis kahekohalise skoorini kuus mängijat. Enim tegi pahandus Aurimas Kieza, kelle kontosse kogunes 17 punkti ja kuus lauapalli. Vitali Liutych ja Rolandas Alijevas kogusid võrdselt 13 punkti, Alijevasele ka kaheksa korvisöötu. Tartu mängus nulli peale jäänud Chase Simon viskas 12 punkti. Võrdselt 10 punkti peale jäid Lewis Jackson ja 217cm pikkune Ovidijus Galdikas.

Balti liiga vahegruppide faasis on TÜ/Rockil mängida veel üks mäng ja seda 19. veebruaril Valmieras. Nelja võidu ja ühe kaotusega on Rock endiselt F alagrupi liider ning Šiauliai on kolme võidu ja kahe kaotusega teisel kohal.

Järgmise mängu peab aga TÜ/Rock juba eeloleval kolmapäeval, 13. veebruaril kui G4S KML raames on meeskonnal võimalus revanšeerida karikavõistluste veerandfinaali kaotus Tallinna Kalevile. Kohtumine algab Kalevi spordihoones kell 19.00.