Balti liiga lõpetati pronksmedalitel

Tartu Ülikool/Rock lõpetas Balti liiga hooaja Tamperes, kus pronksiseeria korduskohtumises võideti Pyrintö 74:65 ja kahe mängu kokkuvõttes teeniti pronksmedalid 22punktilise ülekaaluga. Otsustava mängu parim oli Timo Eichfuss 21 punkti ja kuue lauapalliga.

Punkt-punkti heitluses kulgenud ja lõpuks 21:21 viigis lõppenud avaveerandaja järel haarasid väljakuperemehed teise veerandaja keskel ohjad enda kätte ja juhtisid viis minutit enne poolaja lõppu 33:27. TÜ/Rock oli hädas pallikaotustega ning esimesel poolajal kogunes neid 15 tükki. Poolajaks oli vahe siiski vaid kolm punkti ja meeskonnad läksid mõttepausile Pyrintö 37:34 eduseisus.

Teist poolaega alustasid tartlased kahe kaugviskega Gert Dorbeku esituses ja seega võeti initsiatiiv enda kätte. Kolmanda veerandaja lõpuks oli eduseis juba 51:46. Lõplik pööre tuli mängu aga neljandal veerandajal kui kahe minutiga suurendati eduseis juba kümnele punktile seisul 59:49 mis tähendas, et soomlastel tulnuks tagasi mängida 23 punkti. TÜ/Rock suutis turvalist eduseisu hoida lõpuni ja nii saadi ka korduskohtumisest kindel 74:65 võit, mis tõi kindlalt pronksikarva medalid ja karika Tartusse.

28 minutit mänginud Timo Eichfuss kogus 21 punkti ja kuus lauapalli. Kolm kaugviset tabanud Vinny Simpsoni arvele jäi 16 punkti, kaheksa lauapalli ja kuus korvisöötu, aga ka sama palju ehk kuus pallikaotust. Gert Dorbek kogus 15 ning Janar Talts 12 punkti ja 12 lauapalli. TÜ/Rockil ei teinud vigastuste tõttu kaasa Augustas Peciukevicius ja Tanel Kurbas. Lisaks ei sõitnud mänguvälistel põhjustel meeskonnaga Soome kaasa Vilmantas Dilys.

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe oli kolmanda kohaga väga rahul 

Esimesel poolajal tegime hästi lihtsaid pallikaotusi. Aga vaatama 15 pallikaotusele püsisime mängus ja see oli kõige tähtsam et nad oma kodusaalis avapoolajaga eest ära ei pääseks. Teisel poolajal saime kaitse kontrolli alla ja hoidsime nad 60-65 punkti peal nagu plaan oli. See on rünnakumeeskond ja korvini jõudmine nende vastu polnud raske, aga pallikaotused tekitasid ebakõla. Kõik mängijad olid tublid ja eriti suured tänud vigastele – Gerdil pidas jalg vastu ja Marek tegi oma minutid ära ja aitas meeskonda nagu kaptenile kohane ega teinud õnneks jalale rohkem liiga. Eks turniiri käigus kasvab isu ja kripeldama jääb liiga finaali koht. Aga kokkuvõttes olukorras, kus meil oli palju vigastatuid olulistes kohtumistes, siis oleme pronksmedalitega igati rahul.Gert Kullamäe, TÜ/Rocki peatreener

Pyrintö eest kogus Antero Lehto 22 punkti ja kolm korvisöötu. Benjamin Raymond ja Kelvin Lewis järid võrdselt 10 punkti peale.

TÜ/Rockile on pronksmedalid klubi parima Balti liiga koha kordamine. Hooajal 2008/2009 teeniti kodusel Final Four turniiril samuti kolmas koht ning toona alistati täismaja ees Riia ASK meeskond.

Sel hooajal on meeskonnal mängida veel Alexela KML play-offides. Avamäng peetakse juba kolmapäeval, 16. aprillil kui kolme võiduni peetava veerandfinaalseeria avamängus võetakse vastu Valga/Maks&Moorits. Pall pannakse mängu kell 19.00.

No Comments

Lisa kommentaar